Зустріч, яка з’єднує народи

У Маріуполь завітала делегація із Греції на чолі з міністром закордонних справ Греції Нікосом Дендіасом. В рамках робочого візиту міністр зустрівся з секретарем міської ради Ксенією Суховою, головою Маріупольської районної ради Степаном Махсмою, а також заступниками міського голови. Про це повідомляє Маріупольська районна рада на своїй сторінці у Фейсбуці.
Ксенія Сухова розповіла про виклики, через які пройшов Маріуполь за останні роки, зокрема, про роботу з новими маріупольцями, які переїхали до міста через бойові дії на Донбасі. Та місто не тільки подолало різні перепони, але й стало на шлях активного розвитку. Наразі Маріуполь має стратегію до 2030 року.
Нікос Дендіас зауважив, що Маріуполь — дуже гарне місто, яке з кожним роком розвивається та стає ще красивішим.
«У місті дуже багато греків, тут говорять грецькою мовою. Навіть назва міста на в’їзді написана не тільки українською, але й грецькою мовою, що каже про культурну цінність Греції в історії міста», — зауважив міністр закордонних справ Греції.
За останні десятиріччя між Україною та Грецією склалися міцні міжнародні відносини і Маріупольський район грає важливу роль у цих відносинах. Майже половина територій громад заснована греками.
«Не дарма центр Федерації греків знаходиться саме у Маріуполі. Бо люди знають свою історію, вони бажають залишатися частиною цієї історії. Кожного року ми проводимо масштабні заходи, на які приїжджають греки з усієї країни. Звісно є і перепони: зарах через бойові дії ми маємо певний бар’єр між греками, які залишилися на окупованій території, але навіть у таких складних умовах люди підтримують зв’язок, бо історична, культурна та ментальна єдність наших народів — це і є один із скарбів нашої культури, нашого Приазов’я», — наголосив Степан Махсма.