Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас: “Грецька Республіка, уряд Міцотакіса, прем’єр-міністр будуть поруч з греками України і підтримуватимуть їх”

Виступ міністра закордонних справ Нікоса Дендіаса перед грецькими журналістами після завершення його візиту у Маріуполь та Сартану, Україна (Маріуполь, 31.01.2022)
Я сьогодні тут, у Маріуполі, за декілька кілометрів від лінії зіткнення, яка, як відомо, є основною точкою напруженості між Україною та Російською Федерацією, щоб своєю присутністю за розпорядженням прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса підтримати Грецьку громаду, яка є тут. Спільнота налічує понад 100 000 чоловік. Позаду ви бачите будівлю Федерації грецьких товариств України.
Також сьогодні я мав можливість поговорити по телефону зі своїм другом, моїм колегою, міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, якому я підтвердив тверду грецьку позицію.
Греція з принципових міркувань завжди була прихильником незалежності та територіальної цілісності всіх держав відповідно до принципів міжнародного права та Статуту Організації Об’єднаних Націй.
Хочу висловити надію, що напруженість, яка існує на даний момент, не триватиме, що все повернеться до спокою та деескалації.
Але в будь-якому разі я заявив Федерації грецьких товариств та її представникам, що Грецька Республіка, уряд Міцотакіса, прем’єр-міністр будуть поруч і підтримуватимуть їх.
Джерело: https://www.mfa.gr/epikairotita/proto-thema/delose-tou-upourgou-exoterikon-nikou-dendia-se-ellenes-demosiographous-meta-to-peras-ton-epaphon-tou-se-marioupole-kai-sartana-sten-oukrania-marioupole-31012022.html