9 лютого – Всесвітній день грецької мови

Грецька мова – це  не тільки одна з найстаріших мов світу, що використовується в XXI столітті як офіційна мова Греції, ЄС та діаспор, її значення набагато більше.

Знаючи українську, англійську, російську, французьку та інші мови ми вже знаємо багато слів грецької мови: наприклад, алфавіт, аналіз, бібліографія, гастрономія, телескоп, параграф, стереотип, діаграма, катастрофа, лабіринт, гармонія, епізод, ідол, система, загадка (енігма), акробат, технологія, піраміда, телефон, мікроскоп, зоологія і багато інших. Згадаймо, що в англійській мові, яку багато хто з вас вивчає, більше 40 000 грецьких слів! А також те, що багато наших імен – Олександр, Ірина, Галина, Софія, Анатолій та ін., грецького походження. Історія слів не менш цікава, ніж історія народів. Англійський Лорд Байрон був настільки зачарований Грецією, що відправився в Грецію і загинув за її свободу в Революції 1821-1829 рр., 200-річчя якої відзначатиметься в цьому році 25 березня.

У грецької мови багато достоїнств, і головне те, що віна висловлює велику культуру і формує важливий шар словникового запасу західної цивілізації.

Це мова науки, інформатики, медицини. Вона дала всьому світу сенс таких понять як свобода, демократія, філософія, фізика, астрономія, театр. Вона унікальна з величезною історією; жива мова, що розвивається; це мова – скарб, яким ми частково володіємо. «Без знання грецької – немає освіти» (Л.Толстой – А.Фету).