«Музика світла. Посвята Архипу Куїнджі»

19 лютого 2022 року  о 13-00 у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету            імені В.Н. Каразіна відбудеться науково-творчий проєкт «Музика світла. Посвята Архипу Куїнджі».  Це один із заходів в межах  Міжнародного  культурно-освітнього проєкту «Нові простори мистецтва».

«Ілюзія світла була його Богом, і не було художника, рівного йому в досягненні цього дива живопису. Куїнджі художник світла». Так написав про Архипа Івановича Куїнджі інший видатний художник, наш земляк  Ілля Юхимович Рєпін.

Архип Куїнджі, грек за походженням, народився 27 січня 1842 (41) року в сім’ї простого шевця в передмісті Маріуполя, селі Карасу (тепер – вулиця Карасівська). У перекладі з урумської (одна з мов греків Надазов’я) прізвище Куїнджі означає  «майстер золотих справ». У метриці він мав прізвище Еменджі — «трудова людина». І це прізвище Архип Іванович підтвердив всім своїм життям, пройшовши важкий шлях від хлопчика, який малював на           будь-якому зручному матеріалі: на стінах, парканах, клаптиках паперу, –  до художника із світовим ім’ям; від бідного сироти –  до благодійника та мецената.

Микола Костянтинович Реріх  згадував про нього: «Могутній Куїнджі був не тільки великим художником, але також був великим Вчителем життя. Його особисте життя було незвичайне, усамітнене, і тільки найближчі його учні знали глибину душі його… Одна із звичайних радощів його була допомагати бідним так, щоб вони не знали, звідки прийшло це благодіяння. Неповторним було все його життя…»

Спікери  науково-творчого проєкту «Музика світла. Посвята Архипу Куїнджі»:

  • Грінченко-Евстас’яду Л.М. філософ, письменниця, публіцист, музикант, Голова фонду «Таланти Греції» (Афіни);
  • Денисенко О.Й., мистецтвознавець, завідувачка відділом українського та російського мистецтва XVI – початку XX століть Харківського художнього музею, член Національної спілки художників України;
  • Шило О.В., доктор мистецтвознавства, професор кафедри образотворчого і декоративного мистецтва  Харківського національного університету міського господарства імені  О.М.Бекетова, член Національної спілки художників України.

Модераторка заходу – докторка мистецтвознавства, професорка  Харківського національного університету мистецтв  імені І.П. Котляревського   Ю.В. Ніколаєвська.

Музичний супровід заходу: Лауреати міжнародних конкурсів Ганна Коновал (бандура) та  Сергій Іларіонов (акордеон), студентка Харківського національного  університету мистецтв  імені І.П.Котляревського  Маргарита Байдак (флейта) та студентка Харківської державної академії культури Тетяна Селеменева (скрипка).

 Участь у заході:  offline (за запрошеннями) та oнline  на платформі ZOOM за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/86423296752
Идентификатор конференции: 864 2329 6752

 Телефони для довідок: 063- 486- 71- 79, 066-735-83-45.