Заява Федерації грецьких товариств України щодо поточної ситуації у населених пунктах із компактним проживанням греків, які знаходяться у зоні ООС

13 лютого у селі Гранітне сталася трагедія, в результаті якої загинуло 2 людей: один цивільний та один боєць Нацгвардії. Конфлікт на побутовому рівні закінчився тим, що двоє чоловіків втратили життя і ще двоє наразі знаходяться у лікарні. Один із загиблих був громадянином України грецького походження, а другий не мав грецького коріння. Двоє поранених є місцевими греками.
Рада Федерації грецьких товариств України висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблих. Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи.
Ми звертаємося до представників усіх ЗМІ Греції з великим проханням не надавати цій трагедії жодного політичного характеру. Конфлікт на побутовому рівні, який стався вночі у місцевому кафе, жодного стосунку ні до загострення на лінії зіткнення сторін, ні до якихось вигаданих деякими грецькими блогерами переслідувань військовими місцевого населення абсолютно ніякого відношення не має. Усі винуватці затримані, ведеться слідство. Дуже просимо журналістів не поширювати фейкову інформацію, а ретельно перевіряти її.
Наразі ситуація у населених пунктах із компактним проживанням греків, які знаходяться у зоні ООС, спокійна. Жодної паніки немає. Усі розуміють складність ситуації та загрози чергової ескалації військового конфлікту, але у такому стані мешканці даних населених пунктів перебувають із 2014 року.
Ми постійно контактуємо з представниками грецьких місцевих осередків, моніторимо ситуацію і пам’ятаємо слова міністра закордонних справ Греції Нікоса Дендіаса під час його візиту до Маріуполя про те, що «Грецька Республіка, уряд Міцотакіса, прем’єр-міністр будуть поруч із греками України і будуть підтримувати їх».