МЗС Греції викликало посла України через інцидент із греками на Донеччині

Міністр закордонних справ Греції 15 лютого викликав посла України в Греції Сергія Шутенко на бесіду в якості “дипломатичного заходу після серйозного інциденту” на сході України, який спричинив “смерть і поранення представників грецької діаспори”. 
Афіни «виразили особливу стурбованість» і «попросили захистити грецьку діаспору» у цьому районі, а також «провести розслідування» та «притягнути винних до відповідальності», йдеться у повідомленні грецького міністерства.
Напередодні зовнішньополітичне відомство Греції висловило жаль у зв’язку зі смертю двох представників грецької діаспори в сутичці з українськими військовими в селі Гранитне на сході України.
За наявними даними, на які посилаються у грецькому МЗС, “виконавцями подвійного вбивства є троє українських військових, які втягнулися в сварку з потерпілими через дрибниці”.
Як повідомляється, український посол висловив “щирі співчуття сім’ям загиблих”, зазначивши, що причиною інциденту є не “політичний чи етнічний характер”, а йдеться про “злочин загального права”.
За словами посла, “двоє громадян України загинули, один є представником грецької діаспори”, двоє отримали поранення, також представники цієї ж діаспори.
Сергій Шутенко повідомив, що підозрювані у скоєнні кримінального правопорушення затримані та будуть доставлені до суду.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також не вбачає національного підґрунтя в інциденті з загибеллю двох етнічних греків та поранення ще двох у селі Гранітне на Донеччині.
“Відбувся трагічний інцидент. Але ми не бачимо в ньому направленості проти громадян України грецького походження. Зараз правоохоронні органи цим питанням займаються, але тут не було злочину на національному ґрунті” – сказав глава МЗС на брифінгу у Києві.
Про це повідомляє Балканський оглядач https://www.facebook.com/BalkanObserverforUkraine/photos/a.343979232749671/1273526629794922/