Сила греків в єдності!

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАДИ ФЕДЕРАЦІЇ ГРЕЦЬКИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ ДО ЧЛЕНІВ РАДИ ФГТУ
Дорогі друзі! Війна, яка триває вже більше трьох місяців на теренах України, вплинула на діяльність усіх громадських організацій, що опинилися у зоні бойових дій, у тому числі і на роботу Федерації грецьких товариств України, штаб-квартира якої знаходиться у Маріуполі. У результаті бойових дій у місті знищено 90% інфраструктури, Культурний центр ФГТУ частково зруйнований і потребує серйозного ремонту, наразі там працювати неможливо. Члени Ради (більша частина евакуйована) через низку об’єктивних і суб’єктивних причин не можуть здійснювати свої громадські обов’язки, виконавчий комітет ФГТУ також не має змоги повноцінно працювати. Більшість сільських грецьких товариств Надазов’я на чолі зі своїми головами залишилася на місцях (про відновлення чи призупинення їхньої діяльності поки що відомостей немає).
Чинна реальність унеможливлює діяльність нашої всеукраїнської громадської організації у тих масштабах, яку вона провадила до 24 лютого 2022 року.
У зв’язку з вищевказаним, з метою попередження розколу у грецькому національному русі звертаюсь до членів Ради ФГТУ з пропозицією про призупинення повномасштабної діяльності Федерації грецьких товариств України на теренах Донецької області та про перенесення штаб-квартири ФГТУ до Одеси, міста, у якому працюють Генеральне консульство Греції в Одесі, Благодійна організація “Фонд Бумбураса” та Одеська філія грецького фонду культури.
Незважаючи на усі перешкоди, ми будемо поступово та неухильно захищати права та інтереси греків України і здійснювати благодійну, гуманітарну й правову допомогу нашим співвітчизникам. Програми гостинності для дітей, розвиток побратимських зв’язків, популяризація у світі неповторної автентичності греків України, поширення в Україні новогрецької мови, підтримка мов надазовських греків, активна співпраця із грецькими товариствами – усе це обов’язково буде у нашому пріоритеті.
Дорогі друзі! Ми з вами подолали чимало перешкод, разом робили надзвичайно важливі для нашого народу речі: змогли консолідувати греків України, розвивали грецьку культуру та освіту, зміцнювали зв’язки з історичною Батьківщиною, видавали грецьку газету та організовували всеукраїнські й міжнародні фестивалі, ініціювали медичні програми для Надазов’я, адже нашою багаторічною перлиною був Грецький медичний центр “Гіппократи”, протягом останніх восьми років лікарі центру надавали кваліфіковану медичну допомогу мешканцям населених пунктів на лінії розмежування, пишалися та активно співпрацювали із Маріупольським державним університетом, завдяки якому тепер новогрецьку мову викладають його талановиті випускники тощо.
Впевнена, що переживши і це, найтяжче для України і для греків України, випробування, ми, як птах Фенікс, зможемо відродитися та повернутися до наших джерел, а штаб-квартира Федерації обов’язково знову працюватиме у Маріуполі, місті Св’ятої Марії, у якому буде битися серце українського еллінізму.
Щиро дякую кожному з вас за полум’яний патріотизм і за ваш особистий внесок у розвиток грецького руху в Україні. Пам’ятайте про те, що сила греків в єдності. Ми разом, і ми зробимо усе можливе і неможливе, щоб знову зібрати докупи нашу велику грецьку родину!
Щиро ваша,
Олександра Проценко-Пічаджі.