Фільм “Маріуполь-Афіни” документального проєкту “Ознаки життя”

Після нападу Росії на Україну з лютого 2022 року до Греції приїхало близько 20 тисяч українських біженців. У багатьох українців є родичі в Афінах, – на Донеччині до війни була велика грецька громада, близько 20 тисяч етнічних греків жили в Маріуполі, їхні предки перебралися туди з Криму при Катерині II.
Коли почалася війна, діаспора в Афінах стала допомагати громадянам України вибиратися з країни та влаштовуватися на новому місці, місцеве населення ставиться до них із співчуттям, у центрі Афін регулярно відбуваються мітинги на підтримку України.
При цьому в Греції сильні проросійські настрої – у понтійських греків, які переїхали в країну в 90-ті з колишнього Радянського Союзу, у налаштованих антизахідно комуністів і прихильників інших лівих рухів.
Організований понтійськими греками “Автопробіг проти русофобії” у центрі Афін викликав обурення українців, які втекли із зруйнованих російськими військами міст.
Їхні історії, зняті студентами Літньої школи журналістики Бориса Нємцова, – у фільмі “Маріуполь-Афіни” документального проєкту “Ознаки життя”.