Греція має на озброєнні понад 150 винищувачів F-16

У Греції збираються надіслати лист до Вашингтона. Вони хочуть отримати обладнання для модернізації винищувачів F-16 Block 50.

Про це повідомляє Ekathimerini.

Як зазначається, заплановані роботи мають відбутися на авіабазі Nea Anchialos. Загалом Повітряні сили Греції мають намір модернізувати 38 американських винищувачів, щоб підвищити бойові можливості власної авіації.

Задля цього компанія Hellenic Aerospace Industry розпочала модернізацію винищувачівF-16C/D до стандарту F-16 Viper. Тож на підприємстві в місті Танагра модернізацію проходять 84 американські літаки.

Відомо, що на озброєнні у Повітряних сил Греції є понад 150 винищувачів F-16 у різних модифікаціях. Спочатку греки хотіли модернізувати 123 літаки, але через високу вартість проєкту, яка становить майже 2 млрд євро, цю ідею не змогли втілити в реальність.

Ба більше, Греція хоче придбати близько двох десятків винищувачів F-35 п’ятого покоління. Також Повітряні сили країни отримують літаки Rafale.

Нагадаємо, у квітні міністр оборони Греції Нікос Панайотопулос повідомив, що країна більше не постачатиме Україні зброю. Греція також має захистити свої території, особливо острови.

Тим часом Повітряні сили України отримали від Латвії чотири гелікоптери. Незабаром вони увійдуть до авіаційного пару української армії.