«Формування та реалізації державної політики щодо захисту прав національних меншин, включаючи ромів, в умовах воєнного стану»

Дмитро Лубінець взяв участь у онлайн засіданні круглого столу «Формування та реалізації державної політики щодо захисту прав національних меншин, включаючи ромів, в умовах воєнного стану». Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини написав на своїй сторінці у Фейсбуці: https://www.facebook.com/lubinetsdmytro
“В Офіс Омбудсмана України створено окремий відділ, який буде займатися питаннями національних спільнот та корінних народів. Безумовно, сьогодні найбільшим викликом як для всієї України, так і для національних спільнот є війна. Багато хто з представників національних спільнот вимушені були покинути місця свого компактного проживання, дехто не зміг вирватися з окупації і очікує на повернення України. Зазнали великих руйнувань і культурні організації нацспільнот, культові споруди, пам’ятники тощо.
Яскравим та сумним прикладом цього є Маріуполь, де мешкали греки Приазов’я. Місто вщент зруйноване, як культурний грецький центр «Меотида», і Маріупольський державний університет.
На жаль, таких прикладів можна навести багато. Тому вважаю, одним із пунктів Плану відновлення України обов’язково має бути розробка і прийняття спеціальної програми повернення національних спільнот до України і відновлення їх місць компактного проживання, а також культурних та культових споруд.
Користуюись нагодою, запрошую наших міжнародних друзів взяти участь у розробці цієї програми та у майбутній відбудові.
Війна обов’язково закінчиться нашою перемогою!”