Дніпро: Долучилися до еллінства

Творчий майстер-клас з грецької вишивки провели для слухачів «Університету третього віку» на базі Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей.

Видатна майстриня, етнографиня з Донеччини Олена Лазько, яка сорок років прожила серед греків і вивчала їхню культуру, зокрема вишивку, під час майстер-класу розповіла, що грецька вишивка – кінестетична, як мультфільми. Вона розгортається від нижнього кута до правого верхнього, від минулого до майбутнього.

“Дивлячись на неї, можна читати історію. Ця вишивка дуже полюбляє блакитний колір. Це море, небо, воля, свобода. Блакитний – це знаковий колір для грецької вишивки. Для греків – це спогади про еллінство, еллінську культуру. Грецька вишивка має назву – тохма. Це картини, які раніше греки вішали між віконцями. На них можна прочитати цілі історії, адже кожен елемент має свій символізм. Наприклад, історію родини, людини, яка є авторкою вишивки”, – зазначила майстриня.

Учасниця заходу дніпрянка Ніна Козуб вишивати полюбляє з дитинства, тому вивчати незвичну вишивку вирішила одразу: “Техніка грецької вишивки до цього була мені невідома. Майстриня дуже цікаво розповідала і навчала, тож, сподіваюся, робота моя буде гарною”.

Володимир РИБАЛЬЧЕНКО.