Псевдореферендум: як під дулами автоматів змушували приазовських греків голосувати

У п’ятницю, 23 вересня, на тимчасово захоплених росіянами українських територіях розпочалися так звані «референдуми». Окупаційна російська влада наполягає на тому, що вони будуть прозорими й легітимними. З цією метою навіть покликала іноземних спостерігачів (це представники самої Росії, а також Білорусі, Сирії, Єгипту, Бразилії, Венесуели, Уругваю, Того, ПАР) і намагається використовувати представників національних меншин, які компактно проживають на цих територіях, зокрема греків.
Колаборанти, самопроголошені “лідери” грецького руху, всіляко намагаються створити позитивну медіакартинку, роздаючи російським ЗМІ інтерв’ю про те, як нібито усі греки Приазов’я мріють про якнайшвидше приєднання до Росії. Так, “очільниця” проєкту “Республіканської ГО греків Приазов’я” Олена Продан в інтерв’ю пропагандистським ЗМІ цинічно заявляє, що “греки Республіки завжди дотримувалися курсу на історичне возз’єднання з РФ. І навіть 8 років, які розділили народ на різні лінії фронту, не змінили цього курсу”.
Більш абсурдної брехні годі й уявити. Але що варто чекати від людини, яка вже багато років у списках сайту Миротворець і з 2014 року не приховує своїх відвертих проросійських поглядів?
Для того, щоб якось легалізувати думку про те, що усі греки Приазов’я мріють про Росію, 22 вересня у с. Анадоль Волноваського району самопроголошені “лідерки” грецького руху: Олена Продан, Наталія Біла, Валентина Петренко й Світлана Федорова збирають так званий актив “грецьких товариств Республіки”, 90% якого до війни навіть не знало, чим повинно займатися грецьке товариство. Під час зустрічі ухвалюється резолюція, в якій закликають усіх представників грецького етносу на території “ДНР” “зробити свій історичний вибір і проголосувати за входження до складу Російської Федерації”. Звісно, жодної альтернативної думки на цій зустрічі не було озвучено.
Ніхто не почує від перевертнів правди про те, що грецький рух в Україні до початку війни активно розвивався, видавалися підручники, книги та газета, проводилися масштабні міжнародні та всеукраїнські фестивалі, що греки завжди були, є і будуть патріотами рідної країни, що саме зі здобуттям Україною незалежності греки отримали можливість до самовизначення та самоорганізації.
Манкурти не скажуть, що референдуми, які зараз відбуваються на частково окупованих Росією українських територіях під дулами автоматів, не відповідають законодавству та є незаконними з точки зору міжнародного права. Що усі цивілізовані країни засуджують це порушення суверенітету України Росією і ніколи не визнають результатів жодного з цих фіктивних референдумів.
Федерація грецьких товариств України закликає українців грецького походження не брати участі у фіктивному волевиявленні, результатів якого ніхто не визнаватиме. Фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях є абсолютно незаконними як за законами України, так і за міжнародно-правовими документами. Псевдореферендуми не дадуть Росії можливості легалізувати захоплення українських земель, а Євросоюз не визнаватиме результатів російських «референдумів» на окупованих територіях України.
Шановні співвітчизники! Закликаємо вас не брати участі у колективному злочині проти суверенної незалежної держави Україна.
Проведення псевдореферендумів не матиме значення, оскільки Сили оборони продовжать звільняти всі захоплені території.
Пам’ятайте: всі, хто наважиться потурати злочинцям, самі стають злочинцями!
Олександра Проценко-Пічаджі,
Голова Федерації грецьких товариств України.