Збережена пам’ять про минуле – то підмурок перемоги України в наші дні

Колись вона вважалася найгарнішою жінкою на світі. Народжена серед морських просторів (адже її батьками були бог бурхливого моря Форкій та богиня глибин Кето), вона увібрала найгарніше, що було в морі – тендітність водоростей, ніжність лагідних хвиль, грацію морських істот, сяючу блакить води.
Та богині були такі ж заздрісні, як і земні жінки. І Афіна, яка ніяк не могла змиритися з тим, що не її вважають найгарнішою і найпривабливішою, за допомогою чар перетворила її на потворне страховисько – крилате, кігтисте, з палаючими очима та зміями замість волосся. І жоден чоловік більше не міг підійти до неї, бо від її погляду він перетворювався на камінь. Саме такою ми і знаємо Медузу, одну з трьох сестер-горгон.
Медуза була вимушена разом з сестрами оселитися на віддаленому острові, де час, чари і потворство поступово руйнували її душу. Вона стала принадою для сміливців, які на підтвердження своєї вдачі та звитяги намагалися її вбити. Але ніхто не міг уникнути її погляду…
Одним з таких безумців став і Персей, який під час бенкету нерозважливо пообіцяв подарувати її голову Полідекту на весілля. Але цього разу героєві допомогла сама Афіна, яка вирішила остаточно звести свою суперницю. Вона подарувала Персею щит із дзеркальною поверхнею, щоб уникнути прямого погляду Медузи. А ще в нього були адамантовий серп і крилаті сандалії Гермеса, чарівна сумка та шапка-невидимка Аїда.
Персей пройшов всі випробування і потрапив на острів горгон. Вночі він відтяв Медузі голову і сховав її у чарівну сумку. З її крові народилися дві істоти – чудовисько Хрісаор, як втілення темної сторони її натури, і прекрасний крилатий кінь Пегас, втілення світлої сторони.
Персей уникнув переслідувань сестер-горгон, звільнив красуню Андромеду, здолавши морського змія, і врешті потрапив на весілля до Полідекта. Але присутні, що були вже добряче на підпитку, не повірили Персею і тільки почали глузувати з нього. Герой не втримався, дістав голову і перетворив всіх присутніх на камінь, адже погляд Медузи залишив свою вражаючу силу і по її смерті.
Згодом Персей віддав голову Медузи Афіні. Богиня причепила її на свій щит-егіду. А в Давній Греції з тих часів виготовлювали зображення голови Медузи горгони, як захист від ворогів різного гатунку. Його розміщували на щитах і обладунках воїнів, на одязі дітей і жінок, під дахом домів та храмів.
Медузу зображували з одутлим обличчям, зі зміями на голові або кучерявим волоссям, відкритими очима з пронизливим поглядом та висолопленим язиком (ознакою смерті).
Такі зображення потрапляли і до скіфів. Носив їх на своєму одязі і володар, похований у кургані Товста Могила. Це були вісім золотих пластинок, вірогідно, пришиті на передній частині сорочки чи куртки. А кількість пластинок, мабуть, символізувала захист, спрямований урізнобіч – на всі вісім напрямків світу.
Збережена пам’ять про минуле – то підмурок перемоги України в наші дні. У пам’яті – наша сила, наша правда!
Тримаємо стрій! Разом – до перемоги!
Слава Героям! Слава Україні!
Допомогти захисникам України – https://bit.ly/3qbDpnc