Одеський балет підкорює Грецію

1 жовтня, в рамках VII Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», в місті Афіни відбувся показ балету А. Адана “Жизель”.
5 000 глядачів, затамувавши подих, спостерігали за балетним дійством у виконанні солістів та артистів балету та оркестру. Багатотисячна публіка театру Одеон неодноразово здіймалась в гучних оваціях, засвідчуючи свою вдячність та захоплення майстерністю і легкістю виконання складних технічних елементів.
Надзвичайно цього вечора звучав оркестр Одеської опери під орудою головного диригента Одеської Опери, маестро В’ячеслава Чернухо-Воліча. Музика Адана, втілена артистами оркестру, заполонила весь простір древнього амфітеатру, розкриваючи повною мірою драматургію наймістичнішого балету усіх часів.
По завершенню балетної феєрії п’ятитисячна публіка нагородила виконавців щедрими оваціями, а як тільки на сцені з’явились українські стяги, емоціям забракло простору навіть на південних схилах Акрополю.
Неможливо передати, наскільки зворушливо вітали українські прапори та українських артистів греки: сліз не стримували ані учасники вистави, ані глядачі.
Виставу відвідали та привітали наших артистів квітами Надзвичайний і Повноважний Посол України в Греції пан Сергій Шутенко з дружиною Аллою Полевою та представники дипломатичних установ різних країн.
Показом балету А. Адана “Жизель”, який відбувся на міжнародній сцені в Афінах, одночасно із святковою імпрезою в Одеській опері “День народження Перлини”, завершено унікальний за часів війни фестиваль “Оксамитовий сезон в Одеській опері. The art of Victory”.
А ми знов і знов дякуємо героїчним Збройним Силам України, завдяки яким Одеська Опера сьогодні має змогу дарувати мистецтво різним народам світу за межами України, стверджуючи, що саме мистецькі надбання і можливості – це найкращий дипломат і потужна зброя нашого культурного фронту.
Фото та огляд з місця події – заслужений артист України, диригент Ігор Чернецький.