Пам’яті Кіріака Костанді

Місто Одеса намагається жити звичайним життям. Люди поводяться мужньо та спокійно. У суботу, 6 жовтня, греки Одеси відзначали пам’ять видатного художника ХХ століття, грека Кіріака Костянтиновича Костанді.
Виповнилося 170 років від дня його народження. Зустріч у формі круглого столу відбулася у Всеукраїнському центрі Болгарської культури.
У заході взяли участь керівництво й педагоги дитячої художньої школи імені К.Костанді, на чолі з директором Валерієм Пилиповичем Токаревим, представник відділу культури міськради, співробітники Художнього музею Одеси, керівництво та активісти грецької громади, господарі зустрічі – керівництво болгарської діаспори.
Вів захід директор болгарського центру Дмитро Федорович Терзі. Після обговорення було запропоновано створити Фонд імені К.К. Костанді з метою увічнення належним чином його пам’яті: пам’ятника на території Художнього музею, де він довгі роки був директором, поновлення роботи міжнародного конкурсу імені К.К.Костанді, а також оновлення некрополя художників на 2-му християнському цвинтарі тощо.
Невеликий концерт організували грецький танцювальний колектив “Ельпіда”, худ. Р.Н.Терепора, грецьку пісню заспівала Аглая Поліхроніді.
Єлизавета Кузьмінська-Поліхроніді.