Про підтримку України, ядерні погрози РФ і загиблих у Маріуполі: Зеленський і президентка Греції провели в Києві переговори

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу 3 листопада приїхала з візитом до України та зустрілася з лідером нашої країни Володимиром Зеленським. Головною темою переговорів стала підтримка України у війні проти Росії.

За підсумками зустрічі лідери провели спільний брифінг. Зеленський подякував Сакелларопулу за важливий візит.

Він нагадав, що в Маріуполі, де значною мірою представлена грецька діаспора, йдеться про загибель не одиниць та десятків, а сотень і тисяч людей. Точні дані про втрати будуть відомі після деокупації міста, яка обов’язково відбудеться, запевнив Зеленський.

Під час брифінгу він також прокоментував ядерні погрози Росії. За словами президента, немає сенсу говорити про ядерну війну, оскільки в такому випадку сьогоднішній світ припинить існування.

“Це буде зовсім інший світ, в якому країни, які застосовують ядерну зброю, точно не існуватимуть”, – переконаний Зеленський.

Окрім того, він заявив, що не братиме участі в саміті G20 в Індонезії, якщо там буде присутній президент РФ Володимир Путін.

“Позиція моя особиста й України була в тому, що якщо лідер Росії візьме участь, то Україна не братиме”, – сказав він і додав, що Київ готується до саміту.

У четвер Зеленський обговорив із президентом Індонезії підготовку до заходу: “У будь-якому випадку ми сьогодні знову були запрошені. Ще подивимося, кілька днів залишилося”.

Разом із президенткою Греції до Києва також приїхав міністр національної оборони країни Нікос Панайотопулос.

Раніше Сакелларопулу відвідала Бучу й на власні очі побачила сліди воєнних злочинів окупантів. Їй показали місце масового поховання мирних жителів, яких катували та вбили загарбники.