Промисловість Греції знову переходить на нафту і мазут

В останнє десятиріччя у Греції використання природного газу стало основною вимогою для всієї промисловості, бо він був екологічно чистою альтернативою нафти, вугілля і, звісно, дешевшою.

Тому боротьба за пріоритетний доступ до газу була гострою, особливо з боку великих споживачів електроенергії, яким також доводилося витримувати міжнародну конкуренцію.

Але після того, як росія стала використовувати цю сировину для політичного шантажу партнерів і перетворила її на зброю в гібридній війні спочатку проти України, а потім і проти усієї Європи, грецькій промисловості довелося різко зменшувати споживання природного газу. А потім швидко повертатися до використання старих видів палива, що сильно забруднюють довкілля, таких як мазут. Природа і люди потроху почали відчувати наслідки від промислової діяльності місцевих підприємств, які знову перейшли на нього. Першими вплив викидів позначився на здоров’ї людей, які мають проблеми дихальних органів і страждають на алергії. Але на це вже просто не звертають уваги, і попит на мазут у країні зростає.

Газета Kathimerini повідомляє, що, за даними Міністерства навколишнього середовища та енергетики, використання мазуту за перші дев’ять місяців 2022 року збільшилось на 29 відсотків. І це після того, як спостерігалася стійка, хоч і повільна тенденція до зниження його використання. У 2021-му зниження досягло чотирьох відсотків, що вважалося хорошим показником. Але війна, розв’язана росією, змінила на континенті все, в тому числі й ставлення до довкілля.

Так, лише у вересні цього року порівняно з торішнім споживання дизпалива тільки у Греції зросло на 13 відсотків, бутану-пропану – на 10, мазуту – на 7. Також значно збільшилося використання різних сортів коксівного вугілля та антрациту, які для країни на 100 відсотків є імпортними. Звідси й зростання цін на продукти харчування, одяг, взуття, які виробляють підприємства, що працюють на затратній сировині.

Отакі побічні наслідки майже дев’ятимісячної війни росії в Україні тільки для однієї країни. Тому так важлива для усієї Європи перемога України над агресором.