Греція може передати Україні свої радянські засоби ППО

Греція може передати Україні свої радянські засоби ППО. Їх вистачить, щоб закрити небо над кількома областями
Діалог між Україною і Грецією про можливу передачу радянських систем триває з весни. До останнього часу Греція не виявляла активності в цьому напрямку. Єдина схвалена партія постачання радянських БМП-1 відбулася виключно під зобов’язання Німеччиною компенсувати цю втрату за рахунок більш сучасних БМП Marder. При цьому Греція відмовилася передавати техніку, доки Німеччина не поставить свої Marder. Підписання цієї угоди зайняло понад чотири місяці, і в підсумку Україна отримала лише 40 старих радянських БМП-1.
При цьому Греція лишається одним із найбільших арсеналів радянських систем ППО на Заході. На озброєнні країни стоять 12 комплексів С-300, 25 систем «Тор-1М» і 38 установок малого радіусу дії «9К33 Оса».
Ці системи Греція колись отримала від Німеччини, але з часом доукомплектувала свою протиповітряну оборону американськими системами Patriot та іншими системами НАТО.
Навесні Україна отримала одну батарею С-300 від Словаччини. Також 10 установок «9К35 Стріла-10М» передала Чехія. Влітку Німеччина і США пообіцяли поставити Україні нові системи Iris-T і NASAMS. Але для їх виробництва потрібно досить багато часу, і зараз Україна отримує тільки перші системи з обіцяних.
Грецькі комплекси ППО вже виготовлені, і тому питання стоїть виключно про їх поставку.
Грецьких систем ППО може вистачити для того, аби побудувати ешелонований захист для кількох областей України.
Повністю текст читайте на https://forbes.ua/…/gretsiya-mozhe-peredati-ukraini…