В Афінах відбулася презентація дослідження української історикині з Одеси Лілії Білоусової «Етеристи в Бессарабії (1821-1823)»

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав відомий політик Михайло Поживанов. https://www.facebook.com/pozhyvanov
З приємністю відвідав, разом з відомим українським поетом та перекладачем Василем Степаненко, презентацію дослідження української історикині з Одеси Лілії Білоусової «Етеристи в Бессарабії (1821-1823)».
Дійство відбувалось у приміщенні старого парламенту в Афінах.
Кожен з виступаючих підкреслював значення необхідності збереження національної історичної пам’яті про безумовно найголовнішу подію новітньої історії Греції, тобто підготовку, хід і результат Революції 1821 року. Дослідження стосується товариства «Філікі Етерія» та його лідера Олександра Іпсіланті , які очолили революційний визвольний рух в придунайських князівствах , а також того, що відбувалося після кровавого придушення повстання османською владою.
Організатори презентації, а це в першу чергу Президент Грецько-Української палати пан Янніс Поліхронопулос; Історико-Етнологічне товариство Греції та Грецький Фонд Культури.
Окрема подяка нашому послу пану Сергію Шутенко і всім хто долучився до події.
Мав велику кількість окремих розмов та зустрічей з попередніми послами Греціі в Україні, представниками грецьких товариств та своїми справжнимі друзями. Приємно було поспілкуватися з Сергієм Шутенко та Юрієм Сергеєвим.
Особлива подяка моєму близькому другу Герасимосу-Ніколаосу Бугасу.
Дружба між украінцами та греками, двома народами, пов’язаними упродовж століть дружніми стосунками додає оптимізму і в нашої сьогоденної праці.
Слава Греції! Слава Україні!