Греки Запоріжжя віддали данину пам’яті жертвам “грецької операції” НКВС

15 грудня – день пам’яті жертв “Грецької операції” НКВС. У цей день українські греки вшановують пам’ять репресованих радянськими каральними органами впродовж 1937-1938-го років.
Вчора у приміщенні міської бібліотеки м.Запоріжжя відбувся вечір пам’яті, присвячений жертвам “грецької операції”.
12 грудня 1937-го вийшла директива №50215 НКВС, яка дала поштовх «грецькій операції». Арешти пройшли в усіх місцях компактного проживання греків, зокрема в Криму, Одеській, Донецькій області, Харкові та Києві. За оцінками істориків, в межах операції були заарештовані від 7600 до 9400 осіб, здебільшого чоловіки. Більшість заарештованих невдовзі була розстріляна, решта – отримали 10 років ГУЛАГу.
На відкритті заходу директорка грецької недільної школи “Філоксенія” Грецької Ради Запорізької області “Еллада” Нонна Борсук підкреслила важливість інформування суспільства й громадськості про трагічні події 1937-1938 років для уникнення такого в майбутньому.
Присутні на заході поділились особистими історіями про репресованих родичів. Такі розповіді дають можливість показати, як відбувались репресії і як це впливало на родини, дітей і матерів.
А ще були вірші і свічки, які палали протягом усього вечора, і нагадували про те, що життя сильніше за смерть, і що греки України знову повинні боротися не тільки за своє виживання, а й за збереження власної національної ідентичності.