Громадянина Греції підозрюють у шпигунстві на користь Росії у Австрії

Про це йдеться в заяві австрійського міністерства внутрішніх справ. Зазначається, що підозрюваний, ім’я якого також не було названо, в свою чергу є сином колишнього російського шпигуна, який колись працював у Німеччині та Австрії як дипломат.
МВС Австрії оприлюднило цю інформацію після розслідування, проведеного розвідкою «у тісній міжнародній співпраці» з іншими країнами. Про це повідомляє https://www.facebook.com/BalkanObserverforUkraine
За даними австрійських правоохоронців підозрюваний «був у контакті з дипломатами та співробітниками розвідки різних країн і перебував у Москві незадовго до та під час військового вторгнення в Україну російських сил».
Міністерство описало роль підозрюваного як звітування про те, що загалом обговорювалося у Відні. Підозрюється, що він використовувався як джерело інформації стосовно дискурсу серед австрійського населення, країни та преси щодо зовнішньої політики, суспільства в цілому та політики безпеки.
“Для обміну інформацією використовувалися конспіровані локації в районі Відня, і дипломатичний персонал Російської Федерації також виявився тісно пов’язаним за часом і місцем з цими локаціями”, – додали в заяві.
Підозрюваний, як зазначається, «майже не працював і отримував обмежені державні виплати, але здійснив 65 поїздок за кордон у період з 2018 року до початку 2022 року та купив нерухомість у Відні, Росії та Греції”.
Ймовірному шпигуну загрожує до п’яти років ув’язнення за підтримку таємних розвідувальних дій на шкоду Австрії.
Наразі не перебуває під вартою. Повідомляється, що подальші кроки будуть прийняті системою правосуддя.