Сьогодні грецька діаспора України прощається з Мазараті Світланою Миколаївною

Історикиня, дослідниця Ольвії та її сільської округи, поселення на о. Березань.
Після закінчення школи працювала в окружному військовому госпіталі 408, Київському вищому військовому інженерному училищі зв’язку.
Після закінчення Київського університету (1972) до 1985 р. працювала в Інституті археології (лаборант, від 1975 р. — молодший науковий співробітник). Вивчала рельєфну кераміку та опалювальні системи Ольвійського регіону. Надалі була редактором історико-археологічної літератури.
Від 1968 р. брала участь у розкопках Ольвії (деякий час була заступником начальника Ольвійської експедиції) та її хори (поселення Чортувате VII, Широка Балка).
1981 р. очолила експедицію на о. Березань.
З її ініціативи та членів наукового товариства «Андрій Білецький» у Святій Київській Лаврі було відновлено пам’ятник пану Константіносу Іпсілантісу (дошку з епітафією виявив професор Білецький).
Основні праці:
Ольвійська теракота КориПерсефони // Археологія. — 1978. — 27 (у співавт.);
Археологические исследования у Широкой Балки близ Ольвии // Ольвия и ее округа. — К., 1986.;
Полуземлянки и землянки // Культура населения Ольвии и ее окрестностей в архаическое время. — К., 1997 (у співавт.).
Федерація грецьких товариств України висловлює глибоке співчуття рідним, близьким, колегам Світлани Миколаївни. Нехай Всемилостивий вислухає і злагіднить Ваш біль і смуток та упокоїть душу Спочилої, де немає болізні, ні печалі, ні зітхання.