2 січня день народження в українського лікаря-кардіохірурга грецького походження Бориса Тодурова

2 січня день народження в українського лікаря-кардіохірурга грецького походження, доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України, члена – кореспондента Національної академії медичних наук України, директора Інституту серця МОЗ України, лауреата всеукраїнської премії «Гордість країни 2011» в номінації «Лікар року» – Бориса Тодурова
Борис Михайлович народився 2 січня 1965 року в Києві. Батько – Михайло Іванович, помічник машиніста тепловоза, мати – Ніна Іванівна – сільський лікар. Обидва – родом з смт Ялта.
На початку 2000-их Борис Тодуров – завідувач відділенням трансплантації та хірургії серця з групою екстракорпоральних технологій та біоматеріалів, Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України, м Київ. Згодом – заступник директора по трансплантології, Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова, м.Київ.
З 2008 року- керівник Київської міської клінічної лікарні «Центр Серця». Сьогодні – директор Інституту серця МОЗ України (колишній Київський міський Центр Серця), завідувач кафедрою кардіохірургії, рентгенендоваскулярної і екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика.
Визнаний «Людиною року» за версією журналу Новий Час “За порятунок життів і новаторство в медицині».
Отримав запрошення на виїзд всієї клінічної командою з боку двох клінік з Євросоюзу, а також клініки в Грузії, проте залишати Україну відмовився.
Борис Тодуров має 30-річний стаж в ролі кардіохірурга. За цей час він провів більше 5 тисяч операцій.
У 2000 р вперше на Україні зробив трансплантацію серця людини.
У 2001-2002 роках вперше на Україні зробив операцію Батісти (альтернатива трансплантації серця) та вперше на Україні зробив тораскопіческую операцію дитині з вродженою вадою серця, вперше на Україні зробив тромбектомію з нижньої порожнистої вени в комплексі з нефректомії в умовах штучного кровообігу.
З 2000 по 2007 р він зробив 4 трансплантації серця, 3 з яких закінчилися успішно.
У 1999 році Борис Тодуров був з благодійною місією в Єгипті, де прооперував 16 дітей з вродженими вадами серця в Каїрі. У 2002-му відвідав Ірак, де працював над створенням спільного з іракськими медиками проекту з порятунку дітей. В рамках місії провів в Багдаді операції двом дітям з вродженими вадами серця.
Окрім цього Борис Михайлович відвідав з благодійною місією Косово. Там провів 3 операції дітям з вродженими вадами серця. Під час благодійної місії в Азербайджані прооперував 5 дітей з вродженими вадами серця з малозабезпечених сімей біженців з Нагірного Карабаху.
У березні 2014 році відвідав з гуманітарною місією Крим за тиждень до його приєднання до Росії. Борис Михайлович висунувся з командою в складі хірурга та анестезіолога в Феодосійську військову базу, яка на той момент була оточена російськими військовими. Лікарі привезли машину з медикаментами і перев’язочним матеріалами на випадок початку військових дій.
Щорічно Інститут серця приймає пацієнтів з усіх областей України. У 2016 році ця установа виконало більше всіх в країні операцій- 5940, випередивши Інститут серцево-судинної хірургії імені М. Амосова та Інститут кардіології імені Стражеска.
Кожна третя операція АКШ відбуваються в Інституті серця (1436 операцій; для порівняння в Інституті імені М. Амосова – 844 операцій). Кожен третій стент на Україні ставиться в стінах Інституту серця (2593 інтервенцій; в Інституті ім. М. Амосова – 449).
Виконуючи щорічно більше 500 операцій на серці власноруч, Тодуров підготував блискучу плеяду кардіохірургів, анестезіологів, перфузіологів, більшість з яких представляють еліту сучасної української кардіохірургії. Рівень і результати операцій, які виконує Тодуров, відповідають найкращим світовим стандартам, свідченням чого є велика кількість хворих з різних країн світу, які оперуються саме в нього.
Згідно з Програмою Президента України щодо боротьби з серцево-судинними захворюваннями, Борис Михайлович є ініціатором та співавтором проекту будівництва найсучаснішого в Україні медичного закладу — Київського міського центру серця. Він запросив працювати в цей центр найкращих професіоналів, створив унікальний колектив однодумців і вчених.
Борис Михайлович є автором понад 110 друкованих праць, зокрема 5 авторських свідоцтв і патентів.
Федерація грецьких товариств України щиро вітає Бориса Михайловича із Днем народження! Творіть добро на радість усім! Нехай Божа благодать осяює всі Ваші задуми та плани, хай здійснюються мрії та успішною буде щодення праця!!!