З життя пішов останній король Греції

ЗМІ повідомляють про смерть останнього короля країни Костянтина ІІ, який до 1973 року правив Грецією. Він помер у вівторок, 10 січня, в Афінах. Причиною смерті 82-річного екс-монарха став гострий інсульт.

ЗМІ нагадують, що Костянтин ІІ був останнім монархом із династії Глюксбургів. А оскільки був нащадком данського короля Крістіана IX, то носив титул принца Данії. Коли в 1967 році до влади в Греції прийшла профашистська хунта «чорних полковників», Костянтин спробував підняти народ і по радіо закликав до повстання. Але налякані репресіями греки свого короля не підтримали. І він був змушений рятуватися втечею, діставшись Рима.

1973-го під час референдуму греки висловилися за скасування монархії та встановлення республіки. Другий референдум, який відбувся 8 грудня 1974 року, підтвердив волю народу про відмову від монархічного правління.

Костянтин не визнав результати референдумів і офіційно не зрікся престолу. Однак Глюксбурзька монархія припинила своє існування, а на її місці постала Грецька республіка.

Тривалий час Костянтин ІІ жив із родиною у Лондоні й лише у травні 2013 року повернувся до Греції. Спочатку жив у провінції. Але пізніше через серйозні проблеми зі здоров’ям Костянтин ІІ з сім’єю переїхав до столиці, ближче до лікувальних закладів.