ХІІ Міжнародний конкурс «Сяйво Еллади»

Громадська організація «Харківське міське товариство греків «Геліос» за свою діяльність провела одинадцять обласних конкурсів дитячого малюнку на грецьку тематику «Сяйво Еллади». Але у контексті сучасних подій, коли Україна веде визвольну війну із країною-агресором – росією, товариством було прийнято рішення, що цей конкурс повинен охопити і суспільства інших країн світу. Тому грецька спільнота Харкова запрошує юних митців до участі у ХІІ Міжнародному конкурсі «Сяйво Еллади» на найкращий художній твір серед дітей та молоді!
Цей проект створено не тільки з метою популяризації культурної та історичної спадщини українського народу на тлі подій, що відбуваються в Україні, не тільки з бажанням виховання підростаючого покоління на високих ідеалах волелюбності, демократії та боротьби за свободу і незалежність нашої Батьківщини, а також з міркувань про майбутнє підростаючого покоління, якому потрібно бути готовим до мирного існування і увійти в нього у здоровому психоемоційному стані. І в цьому важливу роль відіграє образотворче мистецтво, яке здійснює доволі потужний вплив у своїй арт-терапевтичній діяльності. Арт-терапія є актом реабілітації душевного стану як дорослої людини, так і дитини – тим більше, що ми всі родом із дитинства. Цей арт-терапевтичний проект повинен допомогти багатьом дітям та юним талантам розвинути в собі впевненість та душевну рівновагу.
До участі у Конкурсі запрошуються учні художніх шкіл, шкіл мистецтв, юні художники, студенти художніх училищ, коледжів, вищих навчальних закладів культури і мистецтв з України та інших країн світу від 6 до 25 років.
Ми чекаємо на Ваші талановиті творіння!
Ірина Денисенко – Голова Громадської організації
«Харківське міське товариство греків «Геліос»
ПОЛОЖЕННЯ ХІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ «СЯЙВО ЕЛЛАДИ»
НА НАЙКРАЩИЙ ХУДОЖНІЙ ТВІР СЕРЕД ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
березень – жовтень 2023 р.
м. Харків
1. ЗАСНОВНИКИ КОНКУРСУ
Громадська організація «Харківське міське товариство греків «Геліос».
За підтримки:
– Департаменту масових комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Харківської обласної військової адміністрації;
– Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради;
– Одеської Філії Грецького Фонду Культури;
– Федерації грецьких товариств України;
– Харківського художнього музею.
2. ТЕМА КОНКУРСУ:
«УКРАЇНСЬКІ ПРОМЕТЕЇ: З ГЛИБИНИ СТОЛІТЬ У НОВІТНЮ ІСТОРІЮ»
«Українські Прометеї» – це відомі особистості України, які створювали і створюють історію і культуру нашої країни та всього світу з віку в вік. Це люди, які всім своїм єством надихають на боротьбу за свободу Батьківщини, її процвітання та духовний розвиток. Перш за все, це наші сучасники, які сьогодні мужньо стоять на захисті України від рашиської навали, а також великі українські філософи, вчені, письменники, музиканти, художники, політики, лідери громадської думки, в тому числі грецького походження (Василь Каразін, Леся Українка, Архип Куїнджі та інші).
Вони збагачують та розвивають новітню історію на високому патріотичному, інтелектуальному та духовному рівні.
3. МЕТА КОНКУРСУ
Популяризація культурної та історичної спадщини українського народу на тлі подій, що відбуваються в Україні, виховання підростаючого покоління на високих ідеалах волелюбності, демократії та боротьби за свободу і незалежність нашої Батьківщини.
4. ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ
Розкрити тему не тільки шляхом створення образу-портрету Українських Прометеїв, але й історико-біографічних сюжетних рішень, багатофігурних композицій.
5. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ТА УЧАСТІ У КОНКУРСІ
5.1. Конкурс проводиться в двох номінаціях:
– образотворче мистецтво: техніка виконання – живопис, графіка (гравюра, станковий рисунок), кругла скульптура та рельєф, мозаїка тощо; розмір робот – А-2, А-3.
– декоративно-ужиткове мистецтво: техніка виконання – розпис, батик, колаж, рельєф тощо; розмір робот – А-2, А-3;
5.2. Форма проведення – online;
5.3. Умови подачі роботи:
– заявка від учасника чи закладу за формою, що додається – ДОДАТОК 1.
– фото роботи учасника Конкурсу. Фото має бути високої якості, вага від 1-го до 5-ти мегабайт – не більше, в JPEG;
– фото круглої скульптури має бути високої якості, вага від 1-го до 5-ти мегабайт – не більше, в JPEG – чотири ракурси (вид спереду, з правого та лівого боків, вид ззаду);
– фото самого учасника (вимоги до фото аналогічні зазначеним вище);
– фото робіт та учасників необхідно підписати або пронумерувати так, щоб фото роботи відповідало фото автора;
– вся вище зазначена інформація подається українською та англійською мовами і має бути надіслана на електронну пошту
(E-mail: padzubenko@ukr.net).
5.4. Вік учасників:
до участі запрошуються учні художніх шкіл, шкіл мистецтв, юні художники, студенти художніх училищ, коледжів, вищих навчальних закладів культури та мистецтв з України та інших країн світу за віковими категоріями:
А – від 6 до 10 років (включно);
В – від 11 до 16 років (включно);
С – від 17 до 21 років (включно);
D – від 22 до 25 років (включно);
5.5. Роботи приймаються до 1 жовтня 2023 року.
Від учасників Конкурсу приймається тільки одна робота у кожній номінації.
6. ЖУРІ
6.1. До роботи у складі Журі запрошенні провідні професійні живописці, графіки, дизайнери, педагоги, мистецтвознавці України та інших країн. До складу журі входять голова, члени журі та відповідальний секретар. Відповідальний секретар забезпечує організацію роботи Журі, бере участь у роботі Журі без права голосу;
6.2. Журі Конкурсу має право:
– присудити не всі місця;
– розділити місце поміж учасниками;
6.3. Рішення Журі Конкурсу є остаточним; обговоренню, перегляду чи оскарженню не підлягає;
6.4. Подання документів на участь у Конкурсі є підтвердженням згоди з його умовами;
6.5. У всіх невизначених ситуаціях вирішальний голос має Голова Журі;
6.6. Критерії оцінки творчих робіт:
– творчий підхід, оригінальність розкриття теми та композиційне рішення;
– володіння технікою, у якій виконана робота;
– володіння тематикою Конкурсу.
7. НАГОРОДЖЕННЯ
7.1. Переможці Конкурсу нагороджуються Дипломами лауреатів (І, ІІ, ІІІ ступеня) та призами; решта учасників – Сертифікатами учасників.
7.2. Керівники навчальних та вищих навчальних закладів будуть відзначені Грамотами, викладачі – Подяками.
7.3. За погодженням з Журі Конкурсу призи можуть засновувати державні і громадські організації, творчі спілки, фізичні особи.
7.4. Підведення підсумків: презентація виставки робіт переможців за підсумками Конкурсу запланована на 30 жовтня 2023 року на сторінках Facebook Харківського художнього музею та Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос».
7.5. Контакти для довідок: Дзюбенка Поліна Олександрівна,
тел.: +38067-42-46-465 (Київстар), E-mail: padzubenko@ukr.net
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ
Денисенко Ірина Євгеніївна – Голова організаційного комітету, Голова Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос», кандидат мистецтвознавства, лауреат міжнародних конкурсів, доцент Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, член Харківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, член Спілки українських греків у Греції, куратор культурно-освітніх проектів.
Дзюбенко Поліна Олександрівна – заступник Голови організаційного комітету, заступник голови та член Ради Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос», кандидат архітектури, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, член Національної Спілки художників України.
Ковалюх Олександра Олександрівна – секретар організаційного комітету, секретар та член Ради Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос», викладач сучасних комп’ютерних технологій.
Френкель Алла Дмитрівна – заступник Голови та член Ради Громадської організації «Харківське міське товариства греків «Геліос», засновник Конкурсу «Сяйво Еллади».
Думбур Олена Анатоліївна – член Ради Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос», викладач курсів дизайнерів для дорослих, ручного текстилю в ХОЦНТ, член Національної Спілки художників України, член Національної Спілки дизайнерів України.
Борзенкова Олександра Анатоліївна – викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, художник та дизайнер дитячої літератури у видавництвах «Ранок», «Торнадо», «Талант», «Акта», учасниця Всеукраїнських виставок Харківської організації Національної Спілки художників України.
ДОДАТОК 1
1 Прізвище, ім’я автора роботи
2 Дата народження
3 Вікова категорія
4 Назва роботи, рік створення, розмір оригіналу (1 – по вертикалі, 2 – по горизонталі)
5 Контакти автора: домашня адреса поштовий індекс (вказати номер відділення Нової пошти для українських учасників), контактний телефон (обов’язково),
е-mail (обов’язково), Telegram
8 Прізвище, ім’я викладача навчального закладу та контакти: телефон (обов’язково),
E-mail (обов’язково).
Вказати повністю науковий ступінь, посаду за наявності.
9 Контакти закладу: назва та адреса (обов’язково), телефон (обов’язково),
е-mail (обов’язково), Telegram
10 Прізвище, ім’я керівника навчального закладу, повна назва посади.