ГРЕКИ-ГЕРОЇ НА ФРОНТАХ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

У роки Другої світової війни греки України виявили неябику мужність та героїзм у боях за визволення своєї Батьківщини.
Ілля Федорович Тахтаров народився 7 квітня 1913 року у грецькому селі Богатир Донецької області. Вихідець із грецької селянської родини. У рідному селі закінчив 4 класи.
Деякий час проживав у Дагестані (м. Махачкала). Після повернення до рідної Донеччини працював на шахті. Згодом був головою колгоспу в Темрюцькому районі Краснодарського краю.
У 1936 році потрапив на службу до Радянської Армії, а в 1942 — закінчив піхотне училище у Буйнакську.
З квітня 1942 воював на фронтах Другої світової війни.
Був командиром взводу 1164 року стрілецького полку 51армії, 4-го Українського фронту.
Брав участь у визволенні Донбасу у складі 346-ої стрілецької дивізії, штурмував сильно укріплений оборонний рубіж на річці Молочна.
За спогадами Іллі Федоровича Тахтарова: «…У Сталінградській битві підрозділ під моїм командуванням взяв участь у розгромі важливого у тактичному відношенні опорного пункту супротивника у районі міста Еміша. Тоді ми билися у складі військ на лівому фланзі Сталінградського фронту, в степах Задоння і Калмикії. Мій підрозділ потай проник у тил ворожої позиції. Майже впритул ми підійшли до окопів гітлерівців. І одночасно з іншими підрозділами, що завдавали удару з фронту, несподівано для противника кинулися в атаку на його зміцнення. У запеклій сутичці, що зав’язалася, гітлерівський підрозділ було розгромлено. Залишки його бігли…»
При звільненні Криму старший лейтенант І.Тахтаров у ніч проти 9 квітня 1944 року зі своїми бійцями першим у батальйоні переправився через Айгульське озеро, а потім у бою під Севастополем під час штурму Сапун-гори оволодів опорним пунктом противника. У тих боях він чотири рази був поранений, але не залишив поле бою.
5 травня 1944 року розпочали штурм севастопольських укріплень. Особливо важкі бої почалися на Сапун-горі.
Рота старшого лейтенанта І. Тахтарова у складі полку безстрашно та стрімко атакувала ворожі позиції. Командир уміло керував бойовими діями. Особистою хоробрістю піднімав бійців в атаки під запеклим вогнем супротивника. Наприкінці дня підрозділ, очолюваний Тахтаровим успішно виконав поставлене бойове завдання.
За виявлену мужність та героїзм І.Ф.Тахтарову 16 травня 1944 року Указом Президії Верховної Ради СРСР було надано звання Героя Радянського Союзу.
Після війни з 1945 року капітан І.Тахтаров у запасі.
Жив у Маріуполі, працював в управлінні порту на заводі важкого машинобудування.
За трудові відзнаки був нагороджений орденом Леніна та медалями.
Помер 23 травня 1978 року.
Греки України завжди ставали на захист рідної землі, виявляючи незламність духу та щиру любов до Батьківщини, як тоді так і зараз.
Вічна пам’ять і шана всім захисникам!
Матеріл підготувала Уляна Карцелюба.