У Харкові відбудеться презентація “Тємєтєрона”

 

    ПРЕС- РЕЛІЗ

          до презентації книги Валіди Будакіду «Тємєтєрон». 

                                                              

 3 квітня 2018 року о 15-00 у читальній залі №1 Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (Площа Свободи, 4, ЦНБ,  8-й поверх) відбудеться творча зустріч із відомою грецькою російськомовною письменницею, журналісткою, синхронним перекладачем Валідою Анастасівною Будакіду.

Ініціатором приїзду В.Будакіду до України виступила Федерація грецьких товариств України.  Також ФГТУ взяла на себе більшу частину витрат, пов’язаних із виданням книги  «Тємєтерон» в Україні.

Валіда народилася у Грузії. Проживає з 1991 року в Греції. Перша книга В.Будакіду «Посмішка з прикусом Еллади» – повість про будні і свята репатріантів, вийшла у 2004 році в Афінському видавництві «Ксенос тіпос».

Є автором збірки оповідань «Гречанка русская душой», виданих в альманасі «Другий Петербург», книг «Буковий ліс», «Більше ніж реаліті», «Місто під зірками», «Пасинки Отця народів» – тетралогії, повісті «Коли цвіли соняшники», повісті «Тємєтєрон» і однойменного сценарію до повнометражного ігрового кіно.

Валіда Будакіду – автор численних оглядів культурних подій на Салонікському радіо, незмінний член журі в щорічних іграх КВН Європейської ліги.

На даній зустрічі Валіда презентує свій новий твір «Тємєтєрон», який вже став бестселером серед греків, що проживають у Греції і Грузії. Сподіваємось, що його презентація в Україні теж знайде розуміння та підтримку.

Письменниця через поєднання історій романтичних і буденних, про жінок та чоловіків, про кохання та спогади, про містичні родинні таємниці та фатальні збіги, розкриє усі аспекти грецької ментальності.

«Тємєтєрон» – це трагікомічна розповідь про долю цілої родини з СРСР і головної героїні – некрасивої дівчинки – спадкоємиці таємних знань Візантійської імперії, що знайшла спосіб стати щасливою в Греції…  Дівчинки, зусиллями якої було відкрито кафедру Понтійського еллінізму в Салонікському університеті імені Аристотеля.

Дана книга піднімає багато актуальних проблем, і автор сподівається, що книга стане цікавою не тільки грекам, а й людям інших національностей. Кожен читач в ній знайде щось своє, особливо близьке саме йому.

Під час зустрічі кожен гість матиме можливість почути з уст Валіди Будакіду історії написання її книг, поспілкуватися, взяти автограф, сфотографуватися, придбати її книги.

Завітайте – буде по-домашньому тепло та затишно!

 

Додаткова інформація за телефонами: 097-429-61-70, 066-735-83-45, 066-035-95-12.