Як зберегти садибу Іпсіланті?

5 квітня о 14.15 відбудеться прес-конференція на тему: «Як зберегти садибу Іпсіланті?» (Зала 1).

Організатори: Національна спілка незалежних журналістів України; Всеукраїнське об’єднання «Журналісти проти корупції»; ГС “Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті”.

Учасники: Сергій Кот – голова правління Національноі спілки незалежних журналістів України;  Микола Корецький – голова правління “Київського міського товариства греків ім. Костянтина Іпсіланті”;  Олег Вайлуйсков – керівник Київського обласного відділення ВГО “Журналісти проти корупції”.

Коротко. Захід має на меті привернути увагу громадськості та влади до одного з об`єктів культурної спадщини України – будинку-садиби князя Костянтина Іпсіланті (м.Київ, вул. Івана Мазепи, 6-а).

Будинок Іпсіланті – практично єдине місце, збережене в світі, яке пов`язане з сім`єю творців, очільників грецької революції Іпсіланті, де князь Костянтин Іпсіланті  прожив разом із сім`єю 8 років після невдалої змови за визволення Греції від Османів ( 1807-1816 рр).

Ця історична пам’ятка опинилася під загрозою знищення. Згідно із соціальною програмою збереження культурної спадщини України, охорона об’єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади, що закріплено в Законі України ” Про охорону культурної спадщини “. Однак Київрадою було внесено зміни у рішення від 31 березня 2011 року “Про програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2011-2013 роки”, відповідно до яких будівля на вулиці Івана Мазепи, 6-а включена до переліку об`єктів, які підлягають приватизації шляхом продажу на аукціонах.

Учасники прес-конференції наполягають на перегляді рішення 2011 року про вилучення Будинку Іпсіланті з переліку історичних пам`яток, що охороняються державою, та виступають проти включення його до об’єктів приватизації. Історична будівля має охоронятися державою.

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ ЗА ПОСИЛАННЯМ:

https://docs.google.com/forms/d/1aCx0mt4UoSLl8a2JjEMGrEpBvgS-9ykHyStdhs6BbfY/edit