Конфлікт Афін і Анкари

Міністр оборони Греції звинуватив Туреччину в провокаціях, і повідомив, що його солдати готові надати відсіч

Сім тисяч військових збройних сил Греції переміщені на острови Егейського моря і в прикордонну зону на сході країни на тлі сплеску напруженості у відносинах з Туреччиною. Про це заявив міністр оборони Греції Панос Камменос, повідомляє Greek Reporter.

Міністр назвав Туреччину “ворогом, який продовжує провокувати нас” і оголосив, що розпорядився про розгортання 3500 військовослужбовців на грецьких островах Егейському морі і ще 3500 бійців уздовж кордону з Туреччиною у Фракії.

“Якщо у них (турок. – Ред.) є мужність, нехай наважаться кинути виклик хоч сантиметра (грецької. – Ред.) землі. Греки об’єднані і розчавлять їх”, – заявив Камменос в зверненні до військових, перебуваючи на східному острові Ікарія 4 квітня.

У лютому поточного року Афини вже переводили Збройні сили Греції в підвищену бойову готовність після того, як Туреччина кинула виклик грецьким претензіями на 130 островів в Егейському морі.

Напруженість між Грецією і Туреччиною посилилася на вихідних після того, як провідні турецькі політики знову поставили під сумнів суверенітет Греції в Егейському регіоні, де останніми місяцями зросли порушення повітряного простору.

На початку березня грецькі солдати в несприятливих погодних умовах патрулювали кордон в лісистому районі поблизу річки Еврос. Вони випадково зайшли на турецьку територію, де їх одразу затримали турецькі військові. Пізніше суд заарештував їх.

Нагадаємо, в Егейському морі берегова охорона Греції обстріляла турецький суховантаж.

Джерело: https://ukr.segodnya.ua/world/europe/konflikt-afin-i-ankary-greciya-perebrosila-sem-tysyach-voennyh-k-tureckoy-granice–1128417.html