Підсумки XX Всеукраїнської Олімпіади школярів

Підсумки XX Всеукраїнської Олімпіади школярів із новогрецької мови, історії Греції і греків України і грецької художньої творчості

21 квітня 2018 року на базі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 смт Старий Крим відбулася XX Всеукраїнська Олімпіада школярів із новогрецької мови, історії Греції і греків України, грецької художньої творчості. В ювілейній Олімпіаді взяли участь близько 400 дітей із Маріуполя, Києва, Запоріжжя, Мелітополя, Волновахи, Сартани, Старого Криму, а також із сільських районів Донецької області: Нікольського, Волноваського, Мангушського. Організатором заходу виступила Федерація грецьких товариств України за фінансової підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса» та Фонду «Анастасіос Г. Левентіс».

Талановиту шкільну молодь, майбутню інтелектуальну еліту України вітали посадові особи: голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, Генеральний консул Греції у Маріуполі Елені Георгопулу, радник голови Донецької обласної державної адміністрації Дмитро Ляшов, директорка Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Надія Оксенчук, ректор Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Остап Бодик та проректор Маріупольського державного університету Олена Проценко.

«Вітаю на приазовській землі обдаровану юнь, педагогів, які з нею працюють, членів журі. Щороку ми бачимо, як зростає серед учнівської молоді інтерес до вивчення новогрецької мови та до мов маріупольських греків – урумської та румейської. Федерація грецьких товариств України багато робить для збереження цих мов. І це вам сьогодні продемонструють школярі, які візьмуть участь у номінаціях «Читці на діалектах» та «Театр». Хочеться усім побажати плідної праці та приємного перебування у нашому краї», – зазначила голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи.

Тепло привітала всіх учасників та організаторів олімпіади Генеральний консул Греції у Маріуполі Елені Георгопулу, яка зазначила, що цьогорічна олімпіада не випадково відбувається у квітні, адже 19 квітня відзначається всесвітній день філелліна. Це свято започаткували на честь великого англійського поета і філелліна Лорда Джорджа Байрона, який 18 квітня 1824 року помер у грецькому місті Месолонгі, віддавши усі свої статки і своє життя за свободу Греції. Елені Георгопулу у своєму виступі дуже влучно порівняла дану олімпіаду із Олімпійськими іграми, батьківщиною яких є Греція. «Ми повинні бути вдячні Федерації грецьких товариств України, яка зробила цю олімпіаду щорічною, а також Голові БО «Фонд Бумбураса» Пантелеймону Бумбурасу, завдяки допомозі якого й стало можливим проведення такого масштабного заходу», – сказала пані консул.

“Новогрецька  мова є тим особливим місточком, який об’єднує греків усього світу, і діти, які сьогодні присутні тут, особливі. Греки – ви непереможні. Крізь століття ви пронесли свою мову, зберегли свої звичаї та традиції. Сьогодні греки України пліч-о-пліч із українцями відстоюють честь і незалежність землі, яка нас годує. І це свідчить про те, що в Україні житиме й українська мова, й новогрецька мова. Тож бажаю вам натхнення та успіху. Не забувайте про те, що досконале знання мови відкриває широкі можливості, створює конкурентоспроможних фахівців на сучасному ринку праці”, – звернулася до присутніх директорка Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Надія Оксенчук.

Дмитро Ляшов, радник голови Донецької обласної державної адміністрації, наголосив, що маріупольська земля гостинно приймає на своїх теренах майбутню еліту, яка у нелегких олімпіадних перегонах буде виборювати право називатися найкращою. Дорога, яка відкривається перед учнями, – терниста, але лише успішна та впевнена у своїх силах молодь зуміє збудувати сильну та суверенну державу. Дмитро Олександрович привітав усіх учасників олімпіади, побажав їм невичерпної енергії та позитиву.

На урочистій церемонії відкриття олімпіади також були нагороджені переможці трьох конкурсів, які проводилися для учнів 8-11 класів Федерацією грецьких товариств України протягом 2017-2018 навчального року. Перші два конкурси: на кращий твір-міркування на тему «Чому я вивчаю грецьку мову» і кращий відео-сюжет «Дух Греції у нашій школі» були приурочені святкуванню Всесвітнього Дня грецької мови. Третій Конкурс на кращий твір-міркування на тему «Жертви політичних репресій у моїй родині» був приурочений 80-м роковинам  «Грецької операції» НКВС 1937-1938 рр.

З правилами проведення олімпіади ознайомили присутніх завідувачки відділами освіти та культури виконкому Федерації грецьких товариств України Олена Добра та Галина Косякова. Вони повідомили, що на цій олімпіаді учні 6-11 класів змагатимуться у наступних номінаціях: «Новогрецька мова», «Історія», «Вокал-колективи», «Вокал-соло», «Театр», «Читці» (новогрецька мова, румейська мова, урумська мова), «Поети» і «Образотворче мистецтво» (заочно). Оцінювати роботи та виступи учасників Олімпіади буде компетентне журі у складі викладачів Маріупольського державного університету та працівників культури.

«Усі члени журі – фахові спеціалісти та знавці новогрецької мови, зазначила зав. відділом освіти виконкому ФГТУ Олена Добра. Оцінювання робіт проводитиметься відповідно до розроблених критеріїв».

Як зазначила голова ФГТУ О.І.Проценко-Пічаджи: «Організатори конкурсу поставили перед собою завдання відкрити нові імена, знайти обдарованих виконавців із метою їх подальшого розвитку та підтримки їх таланту і виконавської майстерності, зміцнити і заохотити дружні зв’язки дітей з різних регіонів України, ознайомити учасників олімпіади з самобутньою грецькою культурою».

 

Після підбиття підсумків олімпіади почесні гості вручили переможцям дипломи та пам’ятні подарунки від Глави «Фонду Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса і Фонду «Анастасіос Г. Левентіс». Також кожен переможець олімпіади отримав подарунок від Генерального консула Елені Георгопулу.

Юні інтелектуали та поціновувачі грецької культури у нелегкому олімпіадному марафоні довели свої знання, вміння, розкрили потенціал і як результат – нагородження, визнання… Сьогоднішня перемога – це перший крок на шляху до успіху. Нехай щастить Вам на життєвому шляху, творчі та креативні інтелектуали!            Віримо, що плани, мрії та задуми переможців будуть такими ж успішними та перспективними, як і їхні перемоги в інтелектуальних випробуваннях.

Федерація грецьких товариств України висловлює щиру подяку Голові БО «Фонд Бумбураса» Пантелеймону Бумбурасу за надану фінансову допомогу для проведення даної олімпіади. Ми також вдячні керівництву Фонду «Анастасіос Г. Левентіс», яке виділило кошти для нагородження переможців олімпіади. Велика подяка ректору Маріупольського державного університету, Почесному Генеральному консулу Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтину Балабанову. Ми вдячні за гостинність усьому колективу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 смт Старий Крим на чолі із директоркою Інною  Аракелян. Велика подяка усім учителям та керівникам творчих колективів, які підготували дітей для участі в олімпіаді. Дякуємо усім головам грецьких товариств, які сприяли участі дітей у даному Святі знань.

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів із новогрецької мови

I рівень 6 клас

 1. Анастасія Рогозна – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Т.М.Кіор)
 2. Вікторія Беззубенкова – СШ №46 смт Старий Крим (учитель О.О.Пирог)
 3. Леонід Михайлов – СШ №94 м.Київ (учитель Ю.М.Палійчук)

II рівень 7 клас

 1. Вікторія Шердиць – СШ №8 смт Сартана (учитель М.П.Григорян)
 2. Валентина Кошкош – СШ №8 смт Сартана (учитель Л.В.Узбек)
 3. Злата Козачишина – СШ №94 м.Київ (учитель Л.В.Косюк)

III рівень 8 клас

 1. Анастасія Шапурма – СШ №8 смт Сартана (учитель М.П.Григорян)
 2. Партакела Альбіна – СШ №8 смт Сартана (учитель Л.В.Узбек)
 3. Катерина Галай – СШ №8 смт Сартана (учитель М.П.Григорян)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів із історії Греції та греків України

Перший рік вивчення

 1. Едуард Шитов – СШ №46 смт Старий Крим (учитель К.М.Бундак)
 2. Костянтин Чекмак – ЗОШ с.Чермалик (учитель С.В.Зал)
 3. Софія Валуєва – недільна школа Маріупольського товариства греків (учитель С.В.Янковський)

Другий рік вивчення

 1. Катерина Колодяжна – СШ №46 смт Старий Крим (учитель К.М.Бундак)
 2. Анастасія Звєрєва – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Г.В.Наметченюк)
 3. Олександр Драгунов – СШ №46 смт Старий Крим (учитель К.М.Бундак)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів у номінації «Поети»

I категорія (10-13 років)

 1. Дарина Акрітова – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Ю.М.Домашина)
 2. Єлизавета Агап – СШ №8 смт Сартана (учитель С.Л.Шердиць)
 3. Аліна Кечеджи – СШ №46 смт Старий Крим (учитель В.В.Нікішова)

II категорія (14-17 років)

 1. Єлизавета Мунтяну – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Л.М.Філіп’юк)
 2. Христина Бельбеклі – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Т.М.Кіор)
 3. Марія Абальмаз – СШ №46 смт Старий Крим (учитель В.В.Заблоцька)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів у номінації «Театр»

 1. «Анаєнісі»СШ №46 смт Старий Крим (худ. керівник В.В.Нікішова)
 2. Народна грецька студія смт Сартана – (худ. керівник А.В.Корона)
 3. Ляльковий театр малих форм «Чиполліно» – Волноваський районний центр культури та дозвілля (худ керівник Г.П. Мороз)

Спецприз: Великоновесілківська гімназія – (худ.керівник Т.М.Самойлова)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів у номінації «Вокал-соло»

I категорія (10-13 років)

 1. Олександра Лавчи – с.Малоянисоль (худ. керівник Л.Г.Папуш)
 2. Олександр Цапков – смт Старий Крим (худ. керівник М.А.Давидов)
 3. Олена Гордуз – ЗОШ №66, Маріупольська недільна школа (худ.керівник М.М.Дангулжи)

II категорія (14-17 років)

 1. Діана Хаджинова – СШ №8 смт Сартана (худ. керівник Н.В.Драб)
 2. Віра Шамлі – с.Малоянисоль (худ. керівник В.М.Шайтан)
 3. Діана Махсма – СШ №8 смт Сартана (худ. керівник Н.В.Драб)
 4. Владлена Зубан – с.Гранітне (худ. керівник Л.В.Азжеурова)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів у номінації «Вокал-ансамблі»

I категорія (10-13 років)

Гран-прі – ансамбль «Кантілена» м.Маріуполь (худ. керівник Л.О.Ушкало)

 1. Ансамбль «Авгіс» – смт Нікольське (худ. керівник Л.Г.Папуш)
 2. Вокально-інструментальний ансамбль СШ №8 смт Сартана (худ. керівник Н.В.Драб)
 3. Вокально-інструментальний ансамбль СШ №46 смт Старий Крим (худ. керівник О.Г.Акритова)

II категорія (14-17 років)

Спецприз – вокальний ансамбль «Золота амфора» недільна школа Мелітопольського товариства греків (худ керівник В.В.Савченко)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів у номінації «Читці (новогрецька мова)»

I категорія (10-13 років)

 1. Ярослава Райз – ЗОШ №66, Маріупольська недільна школа, м.Маріуполь (учитель С.Л.Юр’єва)
 2. Яна Бондаренко – СШ №8 смт Сартана (учитель Л.В.Чайка)
 3. Марія Білоусова – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Т.М.Кіор)

Спецприз – Денис Савченко – Маріупольська недільна школа (учитель М.М.Дангулжи)

II категорія (14-17 років)

 1. Іван Кокташ – Маріупольська недільна школа, м.Маріуполь (учитель С.Л.Юр’єва)
 2. Аліна Челпанова – СШ №8 смт Сартана (учитель Л.В.Чайка)
 3. Антін Майджи – смт Велика Новосілка (учитель Т.М.Самойлова)

3.Альона Губерна – с.Малоянисоль (учитель В.М.Шайтан)

Переможці XX Всеукраїнської Олімпіади школярів у номінації «Читці (на діалектах)»

I категорія (10-13 років)

 1. Ірина Татар – смт Нікольське (вчитель Г.І.Качекан)
 2. Людмила Сагірова – смт Ялта (вчитель О.А.Філіпова)
 3. Олександра Камаралі – смт Старий Крим (вчитель Т.М.Кіор)

Спецприз – Світлана Каноненко – с.Чермалик (вчитель Н.П.Топалова)

Карина Іващенко – смт Нікольське (вчитель Г.І.Качекан)

II категорія (14-17 років)

 1. Сергій Шишман – с.Малоянисль (вчитель Г.М.Шаблінська)
 2. Діана Дзегім – смт Сартана (вчитель Н.М.Лаго)

2.Євген Сущенко – смт Старий Крим (Т.М.Кіор)

Третє місце не присуждалося.

Спецпризи:

Мєжгана Саідова – м.Волноваха (вчитель Т.М.Мороз)

Марія Челпанова – смт Сартана (вчитель Н.М.Лаго)

            Переможці конкурсу

творів  за темою «Жертви політичних репресій у моїй родині»,

присвяченому 80-ій річниці «Грецької операції» НКВС 1937-1938 рр.

 

І місце – Георгій Малахіті, учень Одеського навчально-виховного комплексу «Гармонія» «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  гімназія № 6»

ІІ місце – Сергій Хара, учень Гранітненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня Волноваського району Донецької області

ІІІ місце – Анастасія Сагірова, учениця Малоянисольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Нікольського району Донецької області

ІІІ місце – Ангеліна Іванова, учениця Ялтінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Мангушського районуДонецької області

 

І місце – Аріна Біла, учениця спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів № 8 ім. Героя України В. Бойка, смт. Сартана (Маріуполь)

ІІ місце – Юлія Гадзан, учениця спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів № 8 ім. Героя України В. Бойка

ІІІ місце – Ангеліна Гутовська, учениця спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів № 46, смт Старий Крим (Маріуполь)

Переможці Всеукраїнського учнівського конкурсу

відеосюжету новогрецькою мовою за темою

«Дух Греції у нашій школі», присвяченому Всесвітньому Дню грецької мови

І місце – Спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови

I-III ступенів №94 «Еллада» Печерського району м.Києва

ІІ місце – Спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови

I-III ступенів №46  Маріупольської міської ради Донецької області

ІІІ місце – Спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови

I-III ступенів №8 імені Героя України В.С.Бойка Маріупольської міської ради Донецької області

Подяками за участь у конкурсі були нагороджені ЗОШ с.Гранітне, ЗОШ с.Касянівка, Грецька недільна школа Маріупольського товариства греків та ЗОШ №47 м.Маріуполя.

 

Номінація: “Образотворче мистецтво”, I категорія

Ι місце

ПІ учасника, вік Назва роботи

Заклад

Керівник
1. Журавльова Анастасія (12) Золотий прутик Школа мистецтв (ШМ) м.Маріуполь Макаренко Л.В.
2. Мурза Ельміра (9) Зевс на колісниці Мангушська ШМ Приходченко О.В.
3. Токарь Єва (11) Афіна Палада Мангушська ШМ Приходченко Е.В.
4. Воронкова Вікторія (12) Відважний воїн Трої КЗ Маріупольська спеціалізована школа I-III ступенів № 8 Гайтан Н.І.
5. Ліщенко Євгенія (12) Повернення з Троянської війни

Возвращение с Троянской войны

ХШ м.Маріуполь Делі Т.Ю.
6. Гордійчук Вероніка (9) Вишивальниця птахів Грецька недільна школа м.Маріуполь Дангулжи М.М.

 

ΙΙ місце

1. Полонік Руслана (13) Вишивальниця птахів ХШ м.Краматорськ Каминіна М.С.
2. Камаралі Злата (8) Як з’явилась райдуга Грецька недільна школа м.Маріуполь Дангулжи М.М.
3. Лафазан Ярослава (13) Троянський кінь Грецька недільна школа м.Маріуполь Дангулжи М.М.
4. Осауленко Ангеліна (11) Дівчина із квітки ШМ м.Маріуполь Макаренко Л.В.
5. Чих Вероніка (13) Боги Олімпа Мангушська ШМ Приходченко О.В.
6. Тарасенко Тетяна (12) Хитрощі Троянського коня Гімназія Потенциал, Київ Боднар С.А.
7. Кашиєва Вероніка (10) Троя у вогні ХШ м.Маріуполь Делі Т.Ю.
8. Левченко Валерія (12) Гера, Афіна, Афродіта ХШ м.Маріуполь Делі Т.Ю.

 

ΙΙΙ місце

1. Юшковський Юрій (12) Осада Трої КУ «Волновахський районний будинок дитячої та юнацької творчості» Філоненко Т.О.
2. Кашкова Ганна (12) 12 подвигів Геракла ШМ г.Маріуполь Макаренко Л.В.
3. Проніна Катерина (12) Дівчина з квіткового горщика ХШ м.Краматорськ Яшина Г.В.
4. Афоніна Ірина (12) Вишивальниця птахів ХШ м.Краматорськ Яшина Г.В.
5. Лошакова Ірина (10) Єлена Троянська СШ № 46 Лошаков С.Н.
6. Шмарова Варвара (12) Троянський кінь СШ № 46 Лошаков С.Н.
7. Мельнік Ганна (7 кл) Герої Трої Запорізька обласна недільна школа «Філоксенія» Борсук-Аварікіотіс Н.С.
8. Папакін Артем (11) Троянський кінь с.Красна Поляна Боярська Л.Л.
9. Федоренко Жанна (12) На весіллі Німфи, Фетіди та Полея ХШ м.Маріуполь Делі Т.Ю.
10. Іщенко Аліна (13) Вперед на Трою! ХШ м.Маріуполь Делі Т.Ю.

 

Спеціальний приз

1. Соловйова Софія (3 кл) Герої Трої Запорізька обласна недільна школа «Філоксенія» Борсук-Аварікіотіс Н.С.
2. Катела Ганна (12) Персей та Афіна с.Красна Поляна Боярська Л.Л.
3. Кітрига Анастасія (12) Троянська війна ШМ м.Маріуполь Макаренко Л.В.
4. Чернявська Ганна (13) Анфуса Златокудра ШМ г.Маріуполь Макаренко Л.В.

 

Номінація: “Образотворче мистецтво”, II категорія

 

Ι місце

1. Бузевська Марія (16) Музика Бахуса Мангушська ШМ Приходченко О.В.
2. Кузнєцова Софія (15) Неочікуваний подарунок ХШ м.Краматорськ Новікова І.О.
3. Скицька Ганна (15) Русалонька ХШ м.Краматорськ Новікова І.О.
4. Павлова Валерія (16) Подарунок підступних данайців ХШ м.Краматорськ Рой Т.В.
5. Ковзель Анастасія (16) Анфуса – золоті коси ХШ м.Краматорськ Рой Т.В.
6. Скиба Ганна (14) Грецький воїн МШ № 4 Сартана Богадиця Н.В.

 

ΙΙ місце

1. Бізбіз Тетяна (15) Ахілл с.Красна Поляна Боярська Л.Л.
2. Катела Ірина (15) Ахілл с.Красна Поляна Боярська Л.Л.
3. Собакінських Руслан (15) Троянська війна Мангушська ЗШ №2 Тертуях С.І.
4. Біла Арина (15) Битва титанів СШ №8 смт Сартана Біла О.С.
5. Злобіна Євгенія (14) Прекрасні ліки ХШ м.Краматорськ Андрієнко А.В.
6. Харасахал Марина (15) Η Ταρώ κι ο Ζαχαροζυμωμένος СШ № 46 Лошаков С.Н.

 

ΙΙΙ місце

1. Козлова Наталья (16) Єлена Троянська КЗ Маріупольська спеціалізована школа I-III ступенів № 8 Гайтан Н.І.
2. Костіц Катерина (16) Герої Троянської війни КЗ Маріупольська спеціалізована школа I-III ступенів № 8 Гайтан Н.І.
3. Костильова Ірина Афіна – богиня-воїн ХШ м.Краматорськ Кубасова П.С.
4. Кобзар Єлизавета (15) Дівчинка на війні ХШ м.Краматорськ Новікова І.О.
5. Скрипнік Ольга (16) Зміїне дерево ХШ м.Краматорськ Рой Т.В.
6. Шахбатян Аліна (15) Персей с.Красна Поляна Боярська Л.Л.
7. Джанбаз Даніїл (16) Воїни Греції МШ № 4, Сартана Богадіца Н.В.

 

Спец.приз

1. Лазаренко Катерина (8 кл) Герої Трої Запорізька обласна недільна школа «Філоксенія» Борсук-Аварікіотіс Н.С.
2. Колеснікова Марія (14) Ахілл у бою МШ № 4, Сартана Біла І.О.
3. Носенко Олександр (18) Бій під Троєю КЗ «Волноваський районний будинок дитячої та юнацької творчості» Філоненко Т.О.