У Кілії з’явився побратим в Греції

Українська Кілія, що на Дунаї, і грецька Фарсала стали містами-побратимами. Договір про встановлення побратимських відносин було підписано в Кілії головами двох міст.

Історичне коріння побратимства сягає Троянської війни. Герой Троянської війни Ахіллес народився в грецькій Фарсалі, а прах його, згідно з легендою, розвіяли в Кілійському районі — над островом Зміїним, який називався тоді Левке (Білий).

Хліб-сіль, відповідно до старовинної української традиції, вручили главі делегації меру Фарсали Арісу Карахалюсу дівчата в національних костюмах.

Гості із Греції взяли участь у роботі сесії міської ради, під час якої після одноголосного голосування присутніх депутатів кілійський міський голова Тетяна Бойченко й мер Фарсали Аріс Карахалюс урочисто підписали два екземпляри договору про співробітництво й побратимство населених пунктів, об’єднаних спільним минулим. На згадку про візит грецької делегації і ухвалене рішення гості вручили пам’ятні подарунки, а також дві зменшені бронзові копії пам’ятника Ахілессу, встановленого в Фарсалі.

Старт побратимським відносинам уже дано — вони почалися з молоді. Учні однієї зі шкіл Кілії співробітничають зі школою Фарсали в освітній сфері.  Крім того, між представниками Кілії і Фарсали ведеться розмова про створення першого спільного великого проекту — будівництво Кілійської набережної у грецькому стилі. Бачення цього об’єкта дві сторони обговорять завтра на планованому місці його розміщення — у селищі СРЗ.

В’ячеслав ВОРОНКОВ.

Джерело: http://www.golos.com.ua/article/302419