Рік як пішов з життя Віктор Харабет

Вічна пам’ять відомому вченому, громадському діячеві, ветерану грецького національного руху та педагогу-новатору Віктору Вікторовичу Харбету

Народився Віктор Вікторович 5 квітня 1939 року у Маріуполі. Його педагогічна діяльність почалася в 1971 році в будівельному технікумі, де він пройшов шлях від викладача до директора цього технікуму. У 1988 р був удостоєний срібної медалі ВДНГ СРСР і золотої медалі ВДНГ України. За підготовку кваліфікованих робітників для народного господарства і внесок в педагогіку він нагороджений орденом «Знак Пошани», Почесними грамотами Міносвіти СРСР і України. У 1988 р за розробку і реалізацію методики професійного виховання став Лауреатом премії імені Н. К. Крупської, а за розробку теорії проектування педагогічних технологій – Лауреатом премії Академії педагогічних наук СРСР. Ім’я Віктора Харабет занесено в фундаментальну енциклопедію історії професійної освіти України за 100 років.

НАГОРОДИ, ВІДЗНАКИ, НАЛЕЖНІСТЬ ДО НАУКОВОЇ СПІЛЬНОТИ
Орден «Знак Пошани» за підготовку кваліфікованих робочих для народного господарства і внесок в радянську педагогіку. (Москва, 1986 р.)
Медаль «Ветерана Праці», 1987 р.
Відмінник народної освіти України. (Київ, 1989 р.)
Лауреат Премії ім. Н.К. Крупськой Міністерства освіти СРСР за успіхи в навчанні і вихованні молоді. (Москва, 1988 р.)
Лауреат Премії Академії педагогічних наук СРСР за розробку технології професійного навчання робочих будівельних професій (Москва, 1988 р.)
Срібна медаль ВДНХ СРСР «За комплексне методичне забезпечення учбово-виховного процесу в системі профтехобразования. (Москва, 1988 р.)
Золота медаль ВДНХ України «за створення навчально-методичного комплексу підготовки будівельників» (Київ, 1988 р.)
Диплом Всесоюзного науково-технічного суспільства СРСР «За розробку комплекту інструкція – технологічних карт по підготовці будівельників» (Москва, 1986 р.)
Почесна грамота Госпрофобра СРСР. (Москва, 1987 р.)
Грамота Міністерства освіти України. (Київ, 1994 р.)
Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України (Київ, 2005р.)
Нагрудний знак Міністерства освіти України «Петро Могила» Маріуполь, ПДТУ, 2010р.
Лауреат Всеросійського конкурсу «Краща наукова книга в гуманітарній сфері – 2013».
Нагороджений Дипломом третього ступеня в номінації «Комплексне вивчення людини; психологія; соціальні проблеми медицини та екології людини» за навчальний посібник: Реабилитация, социализация и интеграция инвалидов в общество : [учеб. пособие для студ. спец. социальная работа] / В. В. Харабет [и др.] ; ред. В. В. Харабет . – Мариуполь : Новый мир ; Чита, 2012. – 303 с.

Зробив великий внесок у розвиток грецького національного руху. Віктор Вікторович був палким патріотом свого народу, завжди пам’ятав і пишався своєю приналежністю до грецького етносу. Він стояв біля витоків створення Федерації грецьких товариств України,зробив великий внесок у розробку її організаційної структури, був автором її першої «Конституції» – Статуту зразка 1995 року. Входив до керівних органів ФГТУ, працював завідувачем відділом науково-дослідної та видавничої діяльності виконкому Федерації. Довгі роки він був активним членом Маріупольського товариства греків. Своїм життям Віктор Вікторович вписав незабутню сторінку в історію Маріуполя і грецької діаспори України.
Вічна і світла пам’ять про Віктора Вікторовича Харабет назавжди збережеться в серцях його колег і численних учнів.