Греки на схилі віку переїжджають до Болгарії

Грецька газета «Катімеріні» опублікувала доповідь Організації економічного співробітництва й розвитку (OЕСР), у якій оприлюднено дані, що свідчать про те, в якому скрутному становищі перебувають перебувають грецькі родини через надмірне оподаткування.

Тягар податків

Так, середньостатистична грецька сім’я із середньомісячною зарплатою у 900 євро повертає 38,2 відсотка свого доходу в державну скарбницю у вигляді податку. Приміром, в Ірландії родина з таким само доходом платить лише 13,6 відсотка податку. Як зазначається в доповіді OЕСР, у країні торік застосовувалася четверта за величиною в ЄС ставка оподаткування для фізичних осіб. Вона сягнула 55 відсотків, плюс додатковий податок — «на солідарність». За цим показником Грецію обійшли лише Швеція — 57,1 відсотка, Данія — 55,8 і Португалія — 56,2. Країною з найнижчою ставкою податку торік була Болгарія — усього 10 відсотків. Ось чому чимало грецьких підприємців перевели свій бізнес до сусідньої країни. Та й деякі пенсіонери здають свої грецькі помешкання в оренду, натомість винаймають житло в Болгарії. На пенсію й дохід від здачі в оренду навіть у найдорожчому болгарському місті, яким є Софія, вони живуть розкошуючи, бо тут продукти харчування, одяг, взуття дешевші, ніж у Греції, менше доводиться витрачати й на транспорт, відвідування кафе та ресторанів.

Наприклад, у будинку, в якому я живу, грецька родина з 4 осіб винайняла найдорожчу квартиру. Батько влаштував двох дочок на платне навчання в університет, а сам щомісяця мотається між Софією і Салоніками, де в нього залишилася частина бізнесу. Йому важко, зате його доньки до університету їздять на таксі, чого не може собі дозволити жодна болгарська родина, а тим більше в години пік, коли на світлофорах і в заторах лічильник таксі накручує величезні суми. Але витрати на таксі значно менші, ніж видатки на транспорт у Греції. Однак усі податки з бізнесу, доходів від здавання в оренду квартири й дачі він платить у своїй країні й намагається робити це вчасно.

Детальніше на http://www.golos.com.ua/article/302680