Делегація Університету Арістотеля відвідала КНУ

4 травня КНУ імені Тараса Шевченка відвідали троє представників одного з провідних вищих закладів освіти Греції – Університету Арістотеля міста Салоніки.

 Делегацію очолив ректор грецького вишу професор електронної та комп’ютерної інженерії Перікліс Міткас. Разом з ним прибули президент центру грецької мови Іоанніс Казазіс та секретар програми «ЯСОН», доктор філологічних наук Дімітріс Фотіадіс.

Грецькі освітяни, які вперше відвідали Київ, були переповнені враженнями від міста та  його історичних пам’яток. Але, як висловився  Перлікіс Міткас, –  « як би ми не шанували минуле, розвивати нам потрібно сучасне, зокрема освіту». Тож йому хотілося  одержати інформацію про можливі напрямки співпраці, особливо в технічній сфері.

Ректор Леонід Губерський позитивно оцінив  багаторічне і плідне співробітництво з грецькими університетами, однак зазначив, що на даному етапі є нові цікаві форми, які успішно розвиває  Шевченків університет. Зокрема магістерські програми подвійного дипломування з багатьма європейськими університетам, що дали позитивні результати. Ці програми успішно практикуються в Інституті міжнародних відносин, на філософському, економічному, географічному та інших факультетах. І цю співпрацю можна запропонувати грецьким колегам, створивши робочі групи,  що наповнять узгоджені спільні проекти конкретним змістом, в тому числі в  технічних напрямках, на природничих факультетах. Ректор наголосив, що співробітництво потрібно активізувати  в дослідницькій роботі, в спільних наукових проектах.  Для посилення інтересу до вивчення грецької мови і підвищення якісної складової ректор запропонував рекомендувати для роботи на постійній основі викладача з Греції, як носія цієї мови, що теж практикується в КНУ для вивчення інших мов.

 Прозвучало ряд інших слушних пропозицій, що видалися цікавими для грецької сторони. Тож найближчим часом будуть опрацьовані і запропоновані конкретні пропозиції для конкретних дій. Гості підтвердили своє прагнення до активізації спільної роботи.

 На зустрічі були присутні проректор КНУ з міжнародних зв’язків Петро Бех,  декани та професори кількох факультетів.

Прес-центр

Джерело:  http://www.univ.kiev.ua/news/9609