Ніжин з розмахом відзначив День міста

6 травня перший раз Ніжин відзначав свій день народження в день Святого Юрія Змієборця (Святого Георгія Переможця).
Свято розпочалося з урочистостей з нагоди відкриття музею видатного мореплавця Юрія Лисянського. Розташувалась ця цікава експозиція У Музеї рідкосної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (ректор Олександр Самойленко). Як завжди на висоті організатор і безпосередній виконавець Олександр Сергійович Морозов. Наскільки все зроблено відповідально, гармонічно, з любов’ю. З любов’ю – до рідного міста, до його історії, до видатних особистостей, діяльність та життя яких пов’язано з історією та життям міста Ніжин.
Всім було цікаво в музеї – і малим біля штурвалу парусника, і нам сивоволосим – бачити артефакти, книгу за результатами подорожі , яку автор видав власним коштом, і для цього попередньо продав власну садибу. Чи багато в нас знайдеться дослідників, науковців, які будуть продавати своє майно не для того, щоб отримати ступінь чи звання і в майбутньому наукову пенсію , а для того, щоб донести до нащадків відкриття та здобутки отримані під час навколосвітньої подорожі.
Далі на центральній площі міста відбулися урочистості. Вітав Міський Голова, депутати, представники керівництва Чернігівської області. Вітав мешканців міста і наш гість з Греції- Протоієрей отець Сотіріус – голова грецько- сербсько-українського товариства.
Виступили чудові аматорські колективи. Однією з родзинок свята була підготовлена програма національними спільнотами Ніжина. В парковій зоні розташувалися національні подвір’я ромів, поляків, євреєів і насамперед- греків. Чудова грецька музика, узо, кулінарні вироби, сувеніри , гостинні господарки в національних грецьких костюмах. Все це перконало присутніх в тому, що греки Ніжина – найкращі і вони гідно продовжують традиції своїх великих предків.
Микола КОРЕЦЬКИЙ.