Як зробити успішним бізнес у Греції (Відео)

Греція переживає нелегкі часи, але це не лише не заважає мешканцям країни займатися бізнесом, а й іноді спонукає відкрити власну справу. Онасіс понад пів століття тримає 2 ресторани у центрі Афін. Кризу 2009 року згадує із сумом. Чимало  магазинів закрилися.

Нині тут з 6-ої ранку і до останнього клієнта позмінно працює понад сотня людей. Вести справу допомагає син. Високі податки змушують заощаджувати на всьому. Сплачують 80% податків. Середня зарплата в закладі  залежить від стажу. Починається з 800 євро  і до 1500. Доходи суттєво знизилися.

Економіка Греції переживає кризу вже 8-й рік поспіль. За цей час закрили власну справу понад 200 тис підприємців. Закриті магазини і офіси  – звичне явище навіть у центрі Афін. Криза вплинула і на туризм, який на чверть наповнював бюджет країни.  В Афінах криза відчувалася особливо сильно, за 4 роки в Афінах закрилося 80 готелів. Серед них і 4 -5 зіркові.

Свою провину в кризі греки визнають. Набрали багато боргів і зробили непродумані інвестиції. Нині зовнішній борг 320 млрд євро – майже вдвічі більше ВВП країни. Найбільше заборгували великі підприємства.

Вони взяли борг 110 млрд євро. Майже половина з них  не можуть його виплатити. Малі підприємства позичили 25 млрд євро і приблизно 60% цих підприємств теж нелатоспроможні.

Корупція , бюрократія  та високі податки заважають розвиватися економіці. Щоправда, відкрити справу тепер не важко – головне капітал  і бажання, 2,5 місяці – хороший термін для відкриття бізнесу.

Джерело: https://fakty.ictv.ua/ua/videos/yak-zrobyty-uspishnym-biznes-u-gretsiyi/