Медицина у Греції: ціни, зарплати лікарів і як лікують незастрахованих

Українець Владислав у Греції живе кілька років. Обслуговується у приватному мед центрі. Щороку за  страхування сплачує  90 євро. Ще 10, за кожен візит до лікаря. За ці гроші має і консультацію, і повну діагностику.

Усі дані про пацієнта та його обстеження у комп’ютері. Електронна система діє тут вже 15 років. На огляд одного пацієнта, час необмежений.

Подбали тут і про саму атмосферу закладу.

Перше, що пропонують пацієнтам у медичному центрі це кава, сік, печиво та цукерки, все безкоштовно. Медики кажуть, це все заради того аби людина  розслабилась і не нервувала перед візитом до лікаря.

Ціни для незастрахованих теж доступні, переконує директор закладу.

Наприклад прейскурант аналізів та МРТ орієнтований на ціну у державних закладах. Зокрема,   огляд МРТ коштує 180 євро як і в муніципальній лікарні.

Державна лікарня Євангелісмос. Одна з найбільших у Греції, 1200  місць і майже всі зайняті. На перший погляд, заклад нічим не відрізняється від українських лікарень. У коридорі, стіни подекуди подерті, кути оббиті, у туалеті немає мила а розетки поламані. Справжній ажіотаж тут у день чергування закладу.

За добу можуть привезти понад півтори тисячі хворих з усієї Греції. Серед них чимало біженців та незастрахованих греків.

За допомогою ширми у шестимісній палаті ніхто нікому не заважає.  Алтейя  очікує операції, ліки і обстеження все безкоштовно. Навіть телевізор від лікарні дали. Все тому, що вона застрахована.

У Греції є два види страхування – для найманих працівників, коли всі витрати оплачує роботодавець. Вартість полісу від 200 до 800 євро на рік, залежно від віку та умов праці. Та за новим законом, у біді не залишать навіть не застрахованих.

За статистикою 8-ро із 10-ти, які сюди потрапляють виживають, констатують медики. Бо є  сучасна апаратура.

Зарплата медиків залежить від рангу. Новачок отримує тисячу євро, а досвідчений лікар трохи більше 2-х, при мінімальній зарплаті приблизно 700 євро.

Джерело: https://fakty.ictv.ua/ua/videos/medytsyna-u-gretsiyi-tsiny-zarplaty-likariv-i-yak-likuyut-nezastrahovanyh/