Студентка МДУ Валерія Зубочек – переможниця I туру Всесвітньої олімпіади з новогрецької мови

9 лютого у Салонікському університеті імені Аристотеля відзначили Всесвітній день новогрецької мови і підбили підсумки I туру Всесвітньої олімпіади з новогрецької мови. Переможницею першого, національного, етапу стала студентка Маріупольського державного університету Валерія Зубочек, яка навчається у магістратурі на спеціальності «Переклад (новогрецька)». У 2017 році Валерія посіла перше місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з новогрецької мови. Вона неодноразово проходила стажування у Греції і зараз успішно працює за фахом у благодійній організації «Фонд Бумбураса». Влітку Валерія Зубочек представлятиме Україну у другому турі олімпіади.

Вперше Всесвітня олімпіада з новогрецької мови пройшла у 2016 році, який був оголошений роком Аристотеля. Її організаторами є Центр грецької мови і Міністерство освіти, науки та релігії Грецької Республіки.

У першому турі II Всесвітньої олімпіади, який відбувся 10 січня 2018 року одночасно у 12 країнах світу, взяли участь 42 знавці грецької мови. В Україні національний етап олімпіади проходив на базі Маріупольського державного університету і зібрав 14 учасників з Одеси, Києва та Маріуполя. Другий тур олімпіади проходитиме у таборі Салонікського університету на Халкідіках (Грецька Республіка), де для переможців першого етапу будуть організовані заняття з грецької мови і культури й екскурсії місцями культурної та археологічної спадщини Греції.

28 червня 2018 року Центр грецької мови проведе іспити із грецької мови просунутого рівня для визначення трьох призерів олімпіади. Переможець заключного етапу Всесвітньої олімпіади безкоштовно навчатиметься у магістратурі Салонікського університету імені Аристотеля.

Джерело: http://mdu.in.ua/news/studentka_mdu_stala_peremozhniceju_pershogo_turu_vsesvitnoji_olimpiadi_z_novogreckoji_movi/2018-02-12-2298