П.Бумбурас допомагає затриманим одеським морякам в Греції

Одеський меценат, почесний консул Греції в Криму Пантеліс Бумбурас продовжує надавати гуманітарну допомогу 16 українським морякам судна Mekong Spirit. Про це передає dumskaya.net. Контейнеровоз майже рік стоїть у порту Лавріо, в 60-ти км від Афін (Греція).

У складі екіпажу — 16 одеситів. Грецькі правоохоронці затримали судно, яке рухалося під мальтійським прапором, за підозрою в перевезенні заборонених вибухових речовин. Це сталося ще в травні 2017 року. На борту виявили близько 700 тонн промислової вибухівки, детонаторів, боєприпасів для стрілецької та спортивної зброї, а також інші спецматериалы.

За словами Пантелиса Бумбураса, зараз ведуться переговори на рівні дипломатичних сторін двох держав – України та Греції. Також до проблеми підключилися найняті ним професійні адвокати.
“Я перебуваю в щільній комунікації з Посольством України в Греції, а також особисто спілкуюся з міністром транспорту Греції. Ми серйозно налаштовані вирішити цю ситуацію, в якій опинилися українські моряки. Минуло багато часу, а ситуація не зрушується з мертвої точки. Ми залучили до цієї проблеми юристів і справа вже знаходиться у суді”, — зазначив Пантеліс Бумбурас.
Меценат розповів, що його благодійний фонд більше року допомагає українським морякам необхідними продуктами, чистою питною водою, медикаментами, одягом, предметами гігієни.

Нещодавно Бумбурас орендував для членів екіпажу апартаменти в Лавріо.

“Ми регулярно надаємо гуманітарну допомогу і постійно тримаємо руку на пульсі у разі будь-яких форс-мажорів. Ви ж розумієте, наскільки психологічно складною виявилася ситуація для хлопців. Будь-яка підтримка — вкрай важлива для них. Я дуже сподіваюся, що вони скоро повернуться додому до своїх родин”, — додав меценат.
Пантеліс Бумбурас також зазначив, що веде переговори з МЗС України про створення консультаційних центрів для українських моряків, які періодично опиняються в складних ситуаціях під час рейсів.

Фото dumskaya.net
Повний текст читайте тут: https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/pochetnyy-konsul-pantelis-bumburas-pomogaet-1526450859.html