Грецькі політики засудили напад на мера Салонік

Представники уряду Греції і опозиція засудили як “фашистський” напад натовпу людей на мера Салонік Янніса Бутаріса під час пам’ятних заходів у річницю геноциду понтійських греків. У Греції 19 травня згадують жертв геноциду понтійських греків в Туреччині – турки вбили понад 350 тисяч греків. У цей день по всій країні проходять пам’ятні заходи.

 

Бутаріс змушений був тікати з меморіальних заходів, що проходили біля Білої вежі в центрі міста, після того, як натовп людей оточив мера і спочатку став ображати його, а потім деякі люди почали бити його і кидати пляшки з водою. Бутаріс раніше виступав за зміцнення торговельних зв’язків із Туреччиною, а в День пам’яті жертв геноциду дозволив членам товариств гомосексуалістів і лесбіянок провести гей-парад Thessaloniki Pride.

“Ті, хто напав на мера Салонік, Янніса Бутаріса, не є ні обуреними громадянами, ні юрбою, що зібралася. Це просто крайні праві хулігани, які повинні відразу ж отримати відсіч на наслідки своїх дій. Поки політичні сили дозволяють крайнім правим маргіналам ховатися за нібито патріотичними почуттями, змія фашизму безпосередньо загрожує демократії “, – йдеться в заяві прес-служби прем’єр-міністра Греції.

Офіційний представник уряду Дімітріс Тзанакопулос назвав “ганьбою фашистський напад” на Бутаріса. “Не дозволимо темряві поглинути світло демократії”, – написав Тзанакопулос в Twitter.

Опозиційна консервативна партія “Нова демократія” також назвала напад фашистським.

“Нападники повинні бути негайно арештовані, і уряд повинен нарешті усвідомити, що беззаконня перевищило всі рамки через його неприпустимою терпимості до насильства”, – йдеться в заяві партії.

Лідер партії “Потамі” Ставрос Теодоракис висловив підтримку меру і заявив, що проблема в культивуванні ненависті в суспільстві.

“Завжди знайдеться 5-6 хуліганів, готових атакувати тих, хто їм не подобається. Проблема в тих, хто поширює брехню і культивує ненависть. І вони носять не капюшони, а костюми”, – написав Теодоракис у твіттері.

Мер Афін Георгіос Камініс підтримав свого колегу і заявив, що викликає занепокоєння те, що популізм і націоналізм відкрито загрожують демократії і суспільству.

Детальніше на: https://rugr.gr/proisshestvija/8600-grecheskie-politiki-osudili-napadenie-na-mjera-salonikov.html