День пам’яті жертв політичних репресій

Цю дату, приурочену темному та кривавому періоду української історії — відзначають кожної третьої неділі травня, вшановуючи пам’ять жертв політичних репресій. Цього разу вона припадає на 20 травня.

Традиційно, у цей день відбуваються офіційні заходи покладання квітів до національного меморіального заповідника Биківнянські могили. Неофіційно — українці покладають квіти до пам’ятників репресованих видатних діячів. А їх за період правління радянської влади було чимало.

Чому саме Биківнянські могили обрані місцем проведення заходів вшанування?

Це затишне та спокійне місце у Київській області — ховає у собі страшну та трагічну таємницю. Саму тут знаходиться доказ того, наскільки масштабними та жахливими були злочини радянської влади проти українців. В цьому сосновому лісі у 1930-1940 роках таємно закопували тіла тисяч людей, що були страчені НКВДистами.

Вперше останки на цьому місці знайшли німецькі війська у 1941 році. Вони розрили могили, аби показати місцевому населенню справжнє обличчя радянських окупантів та розкрити її злочини. Проте коли ці території були звільнені від німецьких окупантів, на зміну їм, знову прийшли радянські, швидко засекретили усі документи про поховання та придумали версію про те, що в цьому місці знаходяться тіла в’язнів Дарницького табору військовополонених.

І лише у 1988 році вдалось встановити, що це місце — поховання жертв сталінських репресій. Не зважаючи на те, що дослідження цієї місцевості досі триває, вже вдалось виявити понад 20 тисяч похованих тіл. Та вдалось встановити імена понад 14 тисяч осіб.

 

 

День вшанування жертв політичних репресій — це не гучна подія, не дата яку всі знають змалечку, як День Незалежності. Ця дата дуже тиха та особиста й існує для того, аби нагадувати усім нам, про те, як важливо не допустити повтору минулого.

Джерело: http://vsviti.com.ua/ukraine/84295