Вілла на Пелопонесі номінується на звання найкращого житла у світі

Будинок “Вілла Іпсилон” – найбільш вражаючий приклад сучасної архітектури в Греції, що заслуговує відзнаки, тому і став номінантом нагороди “Будівля року” від престижного видання Archdaily.

Проект претендує на нагороду в категорії житлових будівель, був обраний читачами журналу та іншими знавцями серед 3000 учасників з усього світу та увійшов до п’ятірки кращих. Вілла розташована у Фонікунді, що на півдні Пелопонесу. Вона вирізняється незвичним новаторським дизайном, створюючи враження, ніби будівля з’явилася з-під землі.

Вілла Іпсилон є творінням архітектурної компанії LASSA, яка була заснована в Лондоні та Брюселі з очільниками: греко-французом за походженням – Тео Сарантоглу Лаліс та Дорою Sweijd із Бельгії.

Відмінною рисою, що викликала міжнародний інтерес та численні публікації, є зелений дах будівлі у формі літери Υ-іпсилон, що виглядає наче пагорб, який виступає, як розширення саду при створенні унікального вигляду зсередини назовні.

Геометрія будинку була розроблена на комп’ютері в 3D сеціальною технікою, яка і надала йому такої нетипової форми.

Вілла викликала велике зацікавлення всюди, де була представлена, і набула неабиякої популярності навіть до того, як увійшла до списку “10 найкращих будівель 2017” та Design Boom.
Тео Сарантоглу з вірою та оптимізмом заявив для LIFO про розвиток грецької архітектури в наступні роки, а також про архітектурні компанії в Афінах та загалом у Греції, які вирізняються своїми роботами і показують, що дана галузь має потенціал для розвитку.
Villa Ypsilon Summer House Design team:
LASSA : Theo Sarantoglou Lalis (Principal) and Dora Sweijd (Principal) with Kasper Ax (Associate), Yousef Al Mehdari, Theo Grousopoulos, Thomas Jensen, Valeria Garcia, Nikolaos Klimentidis, Greg Spaw, Luke Tan,Yu Zheng,
Local Architect (Permit): V. Kosmopoulos Structural Engineer: Metep, L. Babilis.
Formwork Engineer: Nous, Manja van De Worp.
General Contractor: Triedkat: V. Leriou.
lassa-architects.com
Photography: NAARO (Naaro.com)
Переклад: Олександра Цюпек
Джерело: lifo.gr
http://ukranorama.gr/ua/gretsiya/turizm/3019-villa-ypsilon-archdaily-2