«Незгасаючі світанки Леонтія Кір’якова»

Під такою назвою пройшов вечір-пам’яті грецького поета Л.Н.Кір’якова (1919-2008 рр.). В актовому залі агротехнічного ліцею у смт Сартана  були присутні вихователі та учні, сини поета – Анатолій та Володимир, які багато років працюють у цьому закладі, зібрались гості та шанувальники творчості Л.Н.Кір’якова.

Ведучі (ліцеїсти та педагоги) протягом зустрічі розповідали про життєвий і творчий шлях одного з найстаріших  грецьких поетів Приазов’я Леонтія Несторовича Кір’якова. Цікава презентація (авт. Л.Д.Азамат) відкрила сторінки життя  поета, коло його знайомих, сімейні фото та документи, при перегляді яких кожний з нас відкрив для себе щось нове про нашого земляка.

Дякуємо ліцеїстам за чудове виконання віршів поета українською та російською мовами. Бурхливими оплесками ми нагородили учнів ЗШ №8 Діану Дзигим та Марію Челпанову (учитель Н.М.Лаго), які виконали вірші поета румейською мовою. Чуттєвими були спогади про батька сина –  Володимира Леонтійовича і гостей.

Поетичні збірники представлені на виставці (бібліотека ім. Маршака), серед яких і рукописні (з фонду сім’ї), ще раз продемонстрували, яким різноманітним  був творчий шлях нашого сартанського  поета Леонтія Кір’якова. Безумовно, поезія Леонтія Кір’якова – діло його життя, його долі, обране їм одного разу і назавжди.

Виражаємо подяку бібліотекарю ліцею Л.Д.Азамат за неймовірно цікаву постановку вечора.  Ця зустріч лише початок циклу різноманітних  зустрічей, які пройдуть у 2019 році як у музеї, так  і за його межами і будуть присвячені 100-річчю з дня народження поета.

Тетяна БОГАДИЦЯ,

смт Сартана.