Ректор МДУ про підсумки візиту до Греції

З 21 по 27 травня 2018 року делегація Маріупольського державного університету у складі ректора, професора Костянтина Балабанова, викладачів факультетів іноземних мов і грецької філології та перекладу перебувала у Грецькій Республіці. Програма візиту включала низку важливих зустрічей у містах Яніни і Комотіні, участь у міжнародній конференції «Інноваційні підходи у викладанні іноземних мов» іДнях української мови та культури.

У Греції делегацію Маріупольського держуніверситету першими привітали українські дипломати. У теплій дружній атмосфері пройшла зустріч Констянтина Балабанова з Тимчасово повіреним у справах України в Греції Наталією Косенко, під час якої обговорювалися перспективні напрямки співпраці у гуманітарній та економічній сферах.

Ключовим пунктом візиту було відвідування Янінського університету, з яким МДУ співпрацює з моменту свого заснування. Під час плідних переговорів Костянтина Балабанова з ректором Янінського університету, професором Георгіосом Капсалісом були досягнуті домовленості про співробітництво у рамках програми «Еразмус+», яка фінансується Європейським Союзом. Вже восени 2018 року Янінський університет готовий прийняти 15 студентів і викладачів МДУ на 3-тижневе мовне стажування за спеціальною програмою, яку розробить Центр з вивчення грецької мови і культури «Ставрос Ніархос». Всього за роки плідної співпраці понад 250 студентів і викладачів МДУ взяли участь в освітніх, наукових і культурних програмах у Янінському університеті.

Маріупольський держуніверситет виступив з ініціативою реалізувати спільний проект з вивчення діалектів греків Приазов’я. Ця пропозиція зацікавила ректора Янінського університету, який озвучив можливі напрямки досліджень і зазначив, що проекти, націлені на захист інтересів переселенців і національних меншин, активно підтримуються Євросоюзом.

Відвідавши наукову бібліотеку Янінського університету, яка вважається однією з кращих у Європі, ректор МДУ Костянтин Балабанов домовився з її директором Георгіосом Захосом про підписання договору про співпрацю між бібліотеками двох вишів. У планах організація практики студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» на базі бібліотеки Янінського університету. Крім того, грецький виш сприятиме поповненню фонду наукової бібліотеки МДУ.

Перебуваючи в Янінах, ректор МДУ на прохання міського голови Маріуполя Вадима Бойченка провів переговори з мером міста Фомасом Бегасом з приводу майбутнього побратимства Янін і Маріуполя. Фомас Бегас підтримав цю пропозицію і висловив зацікавленість у співпраці з Маріуполем у гуманітарній та бізнес-сфері. Всебічну допомогу Маріупольському держуніверситету як провідному центру з вивчення грецької мови і культури в Україні пообіцяв губернатор грецької периферії Епіру Александрос Кахріманіс, який також зустрічався з Костянтином Балабановим.

У місті Комотіні відбулися зустрічі з керівництвом Фракійського університету імені Демокріта і Університету Західної Македонії. Обговорювалися питання розвитку співробітництва у рамках підписаних договорів, зокрема, перспективи організації обміну студентами і викладачами за програмою «Еразмус+», проведення спільних наукових досліджень, обмін досвідом підготовки фахівців за юридичним і педагогічним напрямами.

Були досягнуті домовленості стосовно залучення викладачів Фракійського університету імені Демокріта й Університету Західної Македонії до викладання на курсах підвищення кваліфікації вчителів грецької мови на базі МДУ. Також ректор виступив із пропозицією відкрити бібліотеки української літератури у Фракійському та Янінському університетах.

Окрім продуктивних переговорів, у Янінському університеті і Фракійському університеті імені Демокріта пройшли урочисті церемонії присвоєння ректору МДУ звання Почесного доктора. Таким чином грецькі партнери відзначили вагомий особистий внесок Костянтина Балабанова у зміцнення дружби і співпраці між Грецією та Україною, розвиток гуманітарної науки, популяризацію грецької мови та культури.

Джерело: http://mdu.in.ua/news/rektor_mdu_kostjantin_balabanov_pidbiv_pidsumki_vizitu_do_greckoji_respubliki/2018-06-05-2528