У Греції арештували журналіста за заклик розстріляти президента

Поліція Греції арештувала журналіста Стефаноса Хіос за публікацію із закликами розстріляти президента, прем’єр-міністра і міністра закордонних справ за угоду про конституційне найменування колишньої югославської республіки Македонія

Хіос опублікував статтю в газеті “Макела”, передає Depo.ua з посиланням на “РИА Новости“.

Газета 13 червня опублікувала на першій сторінці статтю із заголовком “З 8 метрів, як Белоянніса” (розстріляний в 1952 році один з керівників Компартії Греції) із закликами розстріляти керівництво країни.

Прокурор негайно порушив кримінальну справу за статтями “образа президента республіки”, “підбурювання до вчинення кримінального злочину” та іншими.

Хіос був заарештований біля редакції.

Нагадаємо, 30 березня поточного року у Відні стартували переговори про нову назву Македонії.

Греція наполягає, щоб нова офіційна назва Македонії була закріплена у конституції країни.

3 червня тисячі прихильників правої македонської опозиції та партії VMRO-DPMNE вийшли на вулиці Скоп’є на протест проти планів щодо зміни назви країни.

13 червня македонський прем’єр-міністр Зоран Заєв заявив, що нова назва Македонії – Республіка Північна Македонія – буде винесена на загальнонаціональний рефереднум восени поточного року.

Того ж дня президент Македонії Георге Іванов відмовився підписати договір між Скоп’є і Афінами про перейменування країни.

Довідка: Спір між Грецією і Македонією розгорівся в 1991 році, коли Македонія проголосила незалежність, взявши собі назву Республіка Македонія. Водночас Греція заявила, що ця назва є узурпацією імені її історичної провінції – Македонія. Через суперечку між двома країнами Македонія досі не мала права претендувати на вступ до ЄС, оскільки Греція блокувала будь-які переговори на цю тему. Тепер досягнення згоди відкриває шлях до вступу Скоп’є в Євросоюз і НАТО.

Джерело: https://www.depo.ua/ukr/svit/u-greciyi-areshtuvali-zhurnalista-za-zaklik-rozstrilyati-prezidenta-20180615790739