Ціпрас похвалив політику Меркель щодо біженців

Алексіс Ціпрас в інтерв’ю Welt am Sonntag пояснив, що Меркель діяла під час кризи біженців “по-європейськи” і ризикувала своїм політичним капіталом. Глава грецького уряду високо оцінив політику німецької канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) щодо біженців. “Для мене ця політика є одним з найбільш позитивних аспектів пані Меркель (…) Вона спробувала у цій кризі біженців поводитися по-європейськи. Це не було просто”, – заявив Ціпрас в інтерв’ю виданню Welt am Sonntag, фрагменти якого опубліковано в суботу, 16 червня. За словами Ціпраса, “Меркель була готова у цій кризі поставити на карту свій політичний капітал”.

Грецький прем’єр також вказав на те, що до його країни і надалі щоденно прибувають від 50 до 100 шукачів притулку. Загалом лише на материковій частині Греції досі перебувають близько 50 тисяч мігрантів. Ципрас висловив повагу також і Туреччині, де перебувають мільйони біженців передусім з Сирії. “Однак звісно, ми вважаємо, що забагато з них прибувають до нас”, – зазначив Ціпрас.

Грецький прем’єр наголосив, що питання міграції непокоїтиме Європу у найближчі роки, поки, для прикладу, конфлікти на Близькому Сході не буде подолано. “Ми повинні боротися з причинами, а не лише з наслідками (кризи біженців – Ред.). Інакше ми ніколи не візьмемо ситуацію загалом під контроль”, – каже Ціпрас, цитує агентство.

Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/premer-gretsii-tsipras-pohvaliv-politiku-merkel-schodo-bizhentsiv.htm