Генконсул Греції: «Ізмаїл для нас був і залишатиметься священним місцем!»

15 червня Ізмаїл з одноденним ознайомчим візитом відвідали представники Генерального консульства Грецької Республіки в Одесі – генконсул Деспіна Кукулопулу і аташе Спиридон Мокас. Незважаючи на його короткочасність, в ході офіційної зустрічі в ізмаїльській мерії були озвучені цікаві перспективи взаємовигідної співпраці.

Офіційна зустріч з гостями відбулася у малому залі засідань виконкому Ізмаїльської міськради. Відкриваючи її, міський голова Андрій Абрамченко відзначив велику роль населення грецької національності в зародженні та розвитку нашого міста. Невипадковий «грецький слід» в назвах міських об’єктів. Вже більше ста років в Ізмаїлі існує Грецький сквер, а недавно дві міські вулиці були названі Грецькою, а також на честь Ізмаїльського міського голови кінця XIX століття Олександра Захаріаді.
Андрій Абрамченко вніс пропозицію грецькій стороні про участь у благоустрої Грецького скверу, яка отримала прихильну реакцію дипломатів.
Мер нагадав присутнім також, що саме в Ізмаїлі під головуванням князя Олександра Іпсіланті в 1820 році відбулося історичне засідання організації «Філікі етерія», на якому був затверджений план національно-визвольного повстання в Греції проти турецького ярма.
Зі словом перед присутніми виступила Генеральний консул Греції пані Деспіна Кукулопулу. Вона, зокрема, сказала: «Ізмаїл для нас був і буде залишатися священним місцем ». Така оцінка пов’язана з його місцем в історії грецької революції.

І хоч візит дипломатів мав радше ознайомчий характер, пані генконсул підкреслила, що в Ізмаїлі існує благодатний грунт для встановлення тісного взаємовигідного українсько-грецького співробітництва.

Пані Деспіна Кукулопулу також повідомила, що у 2020 році на її батьківщині пройдуть урочистості, приурочені до 200-річчя Грецької революції. Однак в їх рамках також плануються заходи в місцях, пов’язаних з її подіями, і в цьому плані Ізмаїл є одним із ймовірних кандидатів. У відповідність з цим дипломат передала Ізмаїльському меру прохання Посла Греції розглянути напередодні ювілейної дати можливість найменування однієї з центральних вулиць Ізмаїла  ім’ям Олександра Іпсіланті.

Відповідаючи на запитання кореспондента «КН» про перспективи встановлення побратимських зв’язків з одним із грецьких міст, Андрій Абрамченко проявив зацікавленість в цьому питанні. При цьому він підкреслив, що така співпраця повинна бути взаємовигідною і базуватися не тільки на культурному обміні, а й на економічних інтересах.
Після цього відбулися переговори між представниками мерії та Генерального консульства на предмет встановлення побратимських зв’язків між Ізмаїлом та одним з міст Греції.
Після візиту в мерію гості зустрілися з представниками ізмаїльського грецького національно-культурного товариства «Еллада» на чолі з його головою Тетяною Мітаки.

Після цього для дипломатів була організована зустріч з представниками адміністрації Ізмаїльського держуніверситету. В ході візиту відбувся плідний обмін інформацією та планами. Актив грецької громади також організував для дипломатів ознайомчу екскурсію по місту.

Ігор ОГНЄВ.

Джерело: http://izmail.es/article/34435