Греція отримає ще $ 15 млрд після програми допомоги

Міністри єврозони обговорять подальшу допомогу Греції, щоб їй не треба було позичати кошти ще два роки.

Греція, яка раніше планувала вийти з програми фінансової допомоги без додаткових кредитів, отримає від європейських партнерів ще $ 15 млрд після закінчення терміну третьої програми фінансової підтримки, тобто після серпня поточного року. Про це пише Reuters з посиланням на чиновника німецького уряду.

Питання полегшення боргового тягаря Греції Єврогрупа (збори міністрів фінансів єврозони) обговорить вже на цьому тижні. Часткове списання чи реструктуризація боргів необхідна для того, щоб Греція могла повернутися на світові ринки капіталу.

В ЄС також розглядають ідею надати Греції достатньо грошей для того, щоб їй не доводилося займати протягом півтора-двох років.

Раніше повідомлялося, що Греція готова в цьому році вийти з програми фінансової допомоги без додаткового кредитування “на всякий випадок”. У Єврокомісії вважають, що Греція досягла істотних результатів у питаннях реформування.

У вересні 2017 року повідомлялося, що економіка Греції знову показує тенденції до зростання після багаторічної кризи.

“Економіка Греції зараз знаходиться на шляху до зростання. Зараз можна впевнено очікувати зростання темпів приросту економічної активності в найближчій перспективі”, – повідомив глава Центрального банку Греції Яніс Стоунарас.

Влітку 2017 року рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) досягла принципових домовленостей про виділення Греції чергового траншу допомоги розміром 1,6 млрд євро.

Джерело: https://www.dt.ua/WORLD/greciya-otrimaye-sche-15-mlrd-pislya-programi-dopomogi-zmi-281054_.html