“Грецький смак” Херсона

Генеральний консул Республіки Греція в Одесі Деспіна Кукулопулу і аташе Генерального консульства Греції в Одесі Мокас Спиридон 20 червня відвідали Херсон.

Теплом і привітністю їх зустрічали представники Херсонського міського товариства греків «Еллада» на чолі зі Звєздіною Сарібековою. Грецькі гості здійснили захоплюючу подорож по «Грецькому передмістю» та інших пам’ятних місцях старого Херсона.

Гості відвідали Греко-Софіївську церкву – перший храм Херсона, споруджений у 1780 р сім’єю Гунаропуло і іншими греками, які переселилися до нашого міста з острова Хіос в Егейському морі.

Грецький етнокультурний маршрут привів гостей в першу громадську жіночу гімназію Херсона сестер Гозадінових. Будівлю гімназії було побудовано в 1902 р, і нині вона знаходиться на території Херсонського морехідного училища рибної промисловості.

Деспіна Кукулопулу, Мокас Спиридон і Звездіна Сарібекова зустрілися з директором училища Костянтином Стасюком. В процесі зустрічі сторони обмінялися корисною інформацією, були висунуті цікаві пропозиції щодо подальшого розвитку грецького етнокультурного потенціалу в Херсоні.

У 16-й школі грецька делегація зустрілася з керівництвом навчального закладу та громадою греків Херсона. Тут гостей ознайомили з навчальним процесом з вивчення новогрецької мови в початкових класах та іншими заходами, які активно проводить школа по зміцненню культури толерантності та розвитку міжетнічного діалогу.

Деспіна Кукулопулу приділила багато уваги старійшинам грецької громади Херсона. З Шишман Софією Феофанівною вона говорила рідною новогрецькою мовою. Софія Феофанівна почала вивчати його ще в 30-і рр. минулого століття в школі.

Генеральний консул Греції в Одесі подарувала дітям і членам грецької громади подарунки.

У виступі пані Деспіна зазначила: «Сьогодні мені пощастило відчути грецький смак Херсона, відвідати багато пам’ятних місць, пов’язаних з грецькою культурою. У Херсона грецьке ім’я. ДНК Херсона насичене грецькими культурно-історичними елементами.

Греки проживали тут з моменту заснування міста і багато зробили для його розвитку. Грунтуючись на нових місцях, греки завжди приносять з собою пам’ять про свою історичну батьківщину і завжди шанують те місце, яке їх приймає. На згадку про себе і про Херсон вони залишили тільки гарне ».

Лілія Васілакі

Джерело: http://khersonci.com.ua/top-news/30439-grecheskij-vkus-khersona.html