10 фактів, які зруйнують всі стереотипи про Грецію

Греція – це країна, в якій можна знайти набагато більше, ніж те, про що зазвичай пишуть в путівниках і яскравих рекламних буклетах. І її популярність у туристів зростає з року в рік.

Про те, чим же насправді Греція сподобається будь-якому гостю, пише AdMe.ru.

1. Чистота і екологія

Вирушаючи до Греції, можна з особливою впевненістю розраховувати на такі атрибути морського відпочинку, як свіже повітря і чиста вода. Звичайно, ситуація може відрізнятися в залежності від того, де саме перебуває турист – в мегаполісі або в курортній зоні. Однак греки дійсно піклуються про навколишнє середовище, і заходи щодо його захисту з кожним роком набирають обертів.

Цікаво, що в цій країні немає жодної АЕС, зате експлуатація альтернативних джерел енергії постійно збільшує свої масштаби. Використання сонячної енергії дозволяє щорічно уникати викиду в атмосферу понад 1,5 млн тонн шкідливих речовин.

2. “Неминуче” море

Відстань до моря з будь-якої точки Греції зазвичай не більше 137 км. Ось чому ймовірність опинитися на узбережжі або облаштованому пляжі тут завжди дуже висока, який би пункт не був обраний.

Крім того, Еллада стабільно входить в топ країн з найчистішими і добре облаштованими пляжами в Європі. Щорічно кількість грецьких пляжів, які отримують нагороду “Блакитний прапор”, зростає. У 2018 році їх число склало 519, більше сотні з них знаходяться на острові Крит. Премія “Блакитний прапор” – це свого роду гарант якості пляжу.

3. Аеропорти

На території Греції розташовано близько 50 аеропортів, 15 з яких – міжнародні. Добре налагоджене авіасполучення дозволяє спланувати свій візит в цю країну максимально легко і зручно. Завдяки великій кількості пунктів вильоту і прильоту літаків можна без проблем дістатися з однієї точки Греції в іншу.

Аеродроми є навіть на невеликих островах. Наприклад, час у дорозі з Афін до знаменитого Санторіні на поромі складе 6-10 годин, а на літаку – всього 40-50 хвилин. Крім того, авіаперельоти – це чудовий спосіб подорожувати по островам в несезон, оскільки пороми зазвичай курсують тільки з квітня по жовтень.

4. Дороги

Дороги в Греції хороші. Навіть місцеві, а не тільки магістралі національного значення. Це, в свою чергу, є додатковим аргументом для того, щоб здійснити подорож по цій країні на автомобілі. Дорожні знаки – грецькою і англійською мовами. Існують також зручні покажчики (коричневого кольору) для туристів, які позначають різні пам’ятки.

5. Якість їжі

Якість їжі в Греції на найвищому рівні. Все просто і по-домашньому. Незважаючи на те, що, як і в будь-якій країні, завжди є ймовірність зіткнутися з виключенням, як правило, грецька їжа завжди свіжа і натуральна, приготована ​​з місцевих продуктів.

Крім того, тут обов’язково варто спробувати дійсно грецькі страви, навіть якщо ви колись намагалися приготувати щось подібне вдома по нібито оригінальними рецептами. Наприклад, справжній смак знаменитої мусаки можна дізнатися саме тут.

6. Розміри порцій

Розмір порцій їжі в Греції заслуговує окремої уваги. Вони просто величезні. Однієї порції може вистачити як мінімум на двох осіб. Варто враховувати це при виборі страв в ресторані. Нерідко навіть при замовленні однієї страви греки самі заздалегідь запитують, на яку кількість персон слід принести прибори.

7. Безпека

В Греції рівень злочинності один з найнижчих в Європі, а рейтинг безпеки країни – дуже високий. Даний факт робить перебування тут ще більш комфортним. У цій країні можна спокійно подорожувати одному, з дітьми і навіть автостопом.

Готельні крадіжки в Греції – досить рідкісне явище, проте навіть якщо вони трапляються, то зловмисниками виявляються аж ніяк не греки, а гості-іноземці. Ось чому, незважаючи на всі переваги безпечної країни, в популярних серед туристів місцях все-таки варто бути напоготові.

8. Гостинність

Греки в більшості своїй привітні і гостинні. У цій країні високо шануються сімейні цінності і шанобливе ставлення до оточуючих. Хоча звертаються до всіх на “ти”, незалежно від різниці у віці.

Жителі Еллади охоче знайомляться, спілкуються, запрошують до себе в гості. Потрапивши в будинок грека, можна бути впевненим в тому, що ви проведете час в приємній атмосфері, а також, що вас неодмінно нагодують, смачно і дуже ситно. До речі, з порожніми руками приходити не варто. В подарунок можна принести щось на десерт – солодощі або фрукти. Роззуватися в грецьких будинках не прийнято.

9. Смак життя

Життя в цій країні стабільне і неквапливе. Греки не люблять поспішати, здається, що вони смакують кожну мить. В якості експерименту можна хоча б у відпустці в цій країні спробувати дотримуватися “грецького” режиму дня. Підйом на світанку, післяобідній відпочинок з 14:00 до 17:00 (до речі, в цей час практично у всіх установах також перерва) і сон після 23:00.

Відсутність зайвої суєти, а також філософське ставлення до всього дозволяють відчути тут справжній смак життя.

10. Карнавали

Пік туристичного потоку припадає на період з квітня по жовтень. Однак і в несезон в Греції можна знайти масу цікавих розваг. Наприклад, відвідати численні карнавали, розмах яких може легко змагатися з бразильським. Проводять їх зазвичай з січня по березень.